SON DAKİKA
28 Eylül 2022 18:29

SON HABERLER

Dünya Hali dizisi özel kanalların dizi kıyımına karşı duruş için güzel bir örnek!

Yaz döneminde TRT1 ekranında izleyicilerle buluşmaya başlayan Dünya Hali isimli dizide Pelin Abay ile Caner Şahin başrolde buluştu. Dizinin reytingleri düşük gelmesine rağmen kamu yayıncısı olan TRT1 özel kanalların aksine final yapmadan yoluna devam etmesine izin veriyor.

Eğlenceli hikayesi ve absürt esprileriyle bu tür yapımları sevenlere hitap eden dizinin şimdiye kadar 13 bölümü yayınlandı. Özel kanalların 5 bölüm tahammül edebildiği yeni dizileri olduğu düşünülür ise, Dünya Hali bayağı işi bir durumda bulunuyor. Yaz döneminde başlayan Cam Tavanlar, Kahraman Babam, Kazara Aşk, Baht Oyunu ve Baş Belası gibi diziler bir bir ekrana veda etti. Hatta Eylül ayında yeni sezon için iddialı olan diziler bile final kararları nedeniyle izleyicileri çok üzdü.

Uzak Şehrin Masalı, İkimizin Sırrı, Son Yaz, İçimizden Biri gibi diziler için verilen bu final kararları ortada dururken, Dünya Hali dizisine TRT1’in verdiği fırsat da dikkatlerden kaçmıyor. Dünya Hali enerjisi ve mizah dozu yüksek bir yeni bölümle serüvenine devam ediyor. Sevilen dizi “Dünya Hali” 13 Ekim Çarşamba akşamı on dördüncü bölümüyle ekranlara geliyor.

Dünya Hali, ikili ilişkilere olan mizahi yaklaşımı, hayatın içindeki detaylara dair ince tespitleriyle mizah severleri ekran başına bekliyor. İşte dizinin on dördüncü bölümünde yaşanacakların detayı:

Kıvılcım Çatışmaya Giriyor

Hayatın sıradanlığından fazlasıyla sıkılmış olan Kıvılcım, Vural’ın karıştığı bir meseleye dair yeni bir şikâyet alınca soluğu mafyanın yanında alır. Vural’ın yanına gittiğinde kendisini bir çatışmanın ortasında bulur ve bu çatışmadan keyif alır. Hayattaki heyecanı hiç beklemediği bir yerde, Vural’ın yanında bulmuştur.

Gönül Borcu Nasıl Ödenir?

Sinan ve Azimle birlikte, Azim’in kimlere gönül borcu olduğunu anlamak için araştırma yapmaya başlar. Bu işi çözmek için gönül borcu vergi dairesine giderler. Orada, ikiliyi hiç tahmin etmedikleri bir olay beklemektedir.

Kıvılcım’ın Adrenalin Bağımlılığı

Kıvılcım, ofiste sıkılırken son yaşadığı adrenalin dolu anları düşünmektedir. Fulya, kendisine müdahale etmek istese de başaramaz ve Kıvılcım adrenalin dolu dakikalar yaşamak için kendisini ofisten dışarı atar. Kıvılcım’ı çok ilginç maceralar beklemektedir.

Dünya Hali, mizahı bol, izlemesi keyifli güzel bir bölüm ile 13 Ekim Çarşamba akşamı TRT 1 ekranlarında.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler