Ana sayfa Sosyal Medya Dünya Hali, entrikalardan sıkılan izleyicilere ilaç olacak! İşte dizinin karakterleri!

Dünya Hali, entrikalardan sıkılan izleyicilere ilaç olacak! İşte dizinin karakterleri!

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – TRT 1 bomba gibi bir yeni diziyi ekranlara getirmeye hazırlanıyor. Vurdulu kırdılı, entrika dolu dizilerden sıkılanlara ilaç gibi gelecek Dünya Hali’nin ilk bölümü yarın akşam yayınlanacak. Sosyal medya hesabından dizinin ana karakterleri tanıtılırken, Dünya Hali daha ilk paylaşımlarla izleyicilerin kalbini çaldı bile.

TRT 1’in yeni absürt komedi dizisi Dünya Hali’nin başrollerinde Pelin Abay ve Caner Şahin yer alıyor. Dünya Hali her iki genç oyuncunun da ilk başrolü olacak. Dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Tolga Tekin, Selin Hasar, Ayfer Tokatlı, Mert Denizmen, Mekin Sezer ve Naşit Özcan yer alıyor.

Dünya Hali dizisinin sosyal medya hesabı da hızlı bir başlangıç yaptı. Dizinin, çok dikkaç çekici paylaşımlar yapılan sosyal medya hesabında Dünya Hali’nin karakterleri komik ifadelerde tanıtılıyor. İşte Dünya Hali’nin komik anlatımlarıyla karakterleri:

“Bu dünya hassas kalpler için biraz zorlu… Dedesinin vasiyetini yerine getirmek isteyen Sinan’ın işi hepten zor!”

“Başarı abidesi, iyilik meleği, avukat ve daha bir sürü övgüyü hak eden Kıvılcım ile tanışmanıza çok az kaldı!”

“Baba tarafı Kangal, anne tarafı İngiliz olan Kuki ait olduğu yerde: Sivaslılar Derneği”

“Sinan’ın en yakın arkadaşı can dostudur, başı kız arkadaşlarıyla hep derttedir. Başını derde sokmadığı gün yoktur ve bunlardan Sinan da nasibini alır.”

“Klasik mafya jargonuna hakim olan Halis, yeni mesleklerine alışmaya çalışsa da bir türlü adapte olamaz. Bu yüzden sürekli patronu Vural’ın uyarılarıyla karşılaşacaktır.”

İzleyicilerin büyük bir keyifle izleyeceği Dünya Hali dizisinin konusu ise şöyle:

Sinan, dedesinin değerleriyle büyümüş, dürüst, ahlaklı, vicdanlı bir gençtir. Ancak aradığı aşkı henüz bulamamıştır. Sinan’ın dedesi ölüm döşeğindeyken ona ilginç bir vasiyette bulunur. Vasiyete göre Sinan şu üç şarta uyan kızı bulup evlenmelidir: Erken kalksın, eskinin kıymetini bilsin, bir de bal porsuğuna benzesin yeter.

Sinan dedesinin vasiyetini yerine getireyim derken kendisini komik bir maceranın içinde bulur. Bu macerada ona en yakın arkadaşı Azim, patronu Güven, ailesi, yakın çevresi ve dedesinin cami arkadaşları Burhan, Namık ve Talat Amcalar eşlik edecektir.

Dünya Hali yarın akşam saat 20:00’de TRT 1 ekranlarında.