Ana sayfa Dizi Haberleri Efsane dizi Ezel’in iki oyuncusu, senaristi, yönetmeni ve yapım şirketi yeni bir projede bir araya geliyor!

Efsane dizi Ezel’in iki oyuncusu, senaristi, yönetmeni ve yapım şirketi yeni bir projede bir araya geliyor!

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – İlk bölümünün yayınlanmasının üzerinden neredeyse 13 sene geçmesine rağmen hala unutulmadı Ezel dizisi. Alexandre Dumas’nın klasik eseri Monte Kristo Kontu’ndan uyarlanarak dizi haline getirilen Ezel, yayınlandığı zaman televizyon dünyasında devrim yaratmıştı. Şimdi Ezel’in yapımcısı, yönetmeni, senaristi ve iki oyuncusu yeni bir projede bir araya geliyor.

Ay Yapım tarafından çekilen ve önce Show TV’de ardından ATV’de yayınlanan Ezel’in yönetmenliğini Uluç Bayraktar üstlenmişti. Dizinin klasik roman Monte Kristo Kontu’ndan uyarlanan senaryosu ise Kerem Deren ve Pınar Bulut tarafından kaleme alınmıştı.

Dizi 28 Eylül 2009 tarihinde Show TV’de yayınlanmaya başladı ve 20 Haziran 2011’de ATV’de yayınlanan 71. bölümle final yaparak sona erdi. Toplam iki sezondan oluşan dizinin iddialı oyuncu kadrosu Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Yiğit Özşener, Barış Falay, Tuncel Kurtiz, Haluk Bilginer ve Rıza Kocaoğlu’ndan oluşuyordu.

Efsane dizi Ezel’in iki oyuncusu, senaristi, yönetmeni ve yapım şirketi yeni bir projede bir araya geliyor! 7

Yıllar önce yaşadıklarının intikamını almak isteyen Ömer’in hikayesini anlatan dizi kurgusu ve senaryosuyla Türk dizi dünyasına yeni bir soluk getirmişti. Birçok ödüle layık görülen Ezel dizisi bugüne kadar 28 ülkede gösterildi.

Türk dizi dünyasının unutulmazları arasında yerini alan Ezel’in yapımcısı, senaristi, yönetmeni ve iki oyuncusu yeni bir film serisinde bir araya geliyor. Ay Yapım’ın Netflix için çekeceği ve yazar Mehmet Eroğlu’nun aynı adlı romanından uyarlanan Kötü Adamın 10 Günü isimli filmin yönetmenliğini Uluç Bayraktar üstlenirken senaryosu da Kerem Deren tarafından kaleme alınıyor.

Başrolünü Nejat İşler’in üstlendiği Kötü Adamın 10 Günü’nde ayrıca Ezel’in iki oyuncusu olan Barış Falay ve Rıza Kocaoğlu da yer alıyor. Kötü Adamın 10 Günü bir seri film. Filmin ilk bölümü olan İyi Adamın 10 Günü’nün çekimleri kısa bir süre önce tamamlanmıştı. Seri üç filmden oluşacak.

Artık kaybedecek hiçbir şeyi kalmayan bir avukatın kötü adam olmaya karar vermesini anlatan fimde ayrıca Esra Ronabar, Nur Fettahoğlu, Şenay Gürler, İlayda Alişan ve Hazal Filiz Küçükköse rol alıyor.