Ana sayfa TV Programları “Gelinlerimle 10 yıldır birlikte oturuyoruz!” Zuhal Topal’la Sofrada 122. Bölüm

“Gelinlerimle 10 yıldır birlikte oturuyoruz!” Zuhal Topal’la Sofrada 122. Bölüm

tarafından admin

Fox TV’nin sevilen yemek yarışması Zuhal Topal’la Sofrada 122. bölümde gelin Suna Yılmaz ve kayınvalide Karanfil Hanım yarıştı.
Yarışmaya katılan büyük gelin Suna Yılmaz, 38 yaşındaki Suna hanım 22 senelik evli. Kayınvalide Karanfil Hanım ise 4 erkek 1 kız çocuk sahibi Tokatlı. 40 yıllık evli Karanfil Hanım, sözünün eri birisi.

Yeni bölümde gelin hanım mutfakta bazı aksilikler yaşadı ve kayınvalidesi de yemeklerin yetişmeyeceği endişesiyle sürekli gelinini uyarıp durdu. Suna Hanım’ın elinin yavaş olması nedeniyle kayınvalide ile tartışma yaşadılar.

Suna gelinin oklavayı, tencere kapağını komşuda unutması, Karanfil hanımı gerdi. Yemeklerini yetiştirmekte zorlanan geline sürekli direktifler veren Karanfil Hanım, süre nedeniyle stres yaşattı.

İlk gün yarışmacısı Ayşe Hanım, masada gerginlik yaşattı!
Karanfil Hanım, bir gün önce Ayşe Hanım’ın gelinini eleştirmişti.

İlk gün gelini Nermin Hanım yarışan Ayşe Hanım, kendi gelinin az puan alması ve eleştirilere maruz kalması nedeniyle masada bir türlü susmak bilmedi!

Diğer kayınvalideleri konuşturmayan, sürekli yüksek sesle konuşan Ayşe Hanım, kendi gelinine yapılan tüm eleştirileri, Karanfil Hanım’ın gelinine de söyleyip durdu.

Masada söz almaya çalışan diğer kayınvalideler, Ayşe Hanım yüzünden gerildi.

Diğer kayınvalideler bile Ayşe Hanım’ın yaptığı eleştirileri fazla buldu. Bir gün öncenin rövanşını yaptığı yorumları yapıldı.

Şükran Hanım, yanında oturan Ayşe Hanım’ı sık sık uyardı. Çok fazla konuşması nedeniyle rahatsız olduğunu, yorum yapmasına fırsat vermediğini belirtti.

Azime Hanım da Ayşe Hanım’a tepki vererek rahatsızlığını dile getirdi.

Konuşmalardan kafası şişen Zuhal Topal bile, bir ara sessizlik olunca “Oh ne güzel oldu, sessizlik çok iyi oldu” şeklinde espri yapmayı da ihmal etmedi.

Suna Hanım’ın menüsü şöyle:
Elde kesme çorbası
Patatesli börek
Orman kebabı
Domatesli bulgur pilavı
Domates salatası
Revani

Yemeklere yorumlar nasıl oldu?
Erişteli çorba, Ayşe hanım dışında diğer kayınvalideler tarafından beğenildi ama eriştesi fazla bulundu.

Böreğin iç harcında baharat olmaması eleştirilirken, içi de hamur bulundu. Hamurun mayalı olması da eleştirildi.

Orman kebabında bezelyenin konserve olması nedeniyle kokusunun yemeğe sindiği eleştirileri yapıldı. Pilav beğenildi.

Domates salatası lezzetsiz bulundu. Domateslerin kabuklarının soyulmaması eleştiri aldı.

Revani tatlısı Ayşe Hanım tarafından çok basit bulundu. Diğer kayınvalideler de şerbetinin çekmediği gerekçesiyle eleştirdiler. Tatlının yanına konulan kaymağın da bozulduğu eleştirisi yapıldı.

Suna geline kaç puan verildi?
Emine Hanım 4

Şükran Hanım 3

Azime Hanım 4

Ayşe Hanım 2 puan verince ortalık karıştı! Masayı eksik bulduğunu söyledi ama Zuhal Topal, her şeyin tam olduğunu belirterek puanı değiştirmesini istedi. Ayşe Hanım, itirazlar üzerine 3 puan verdi…

Topal, bu durum üzerine tekrar yarışmacıları uyardı ve “Menüdeki bütün yazan yemekler sofraya geldiyse, sofra ortada varsa 2 puanı kabul etmiyoruz. Sadece 3 vereceğiniz anlamına da gelmiyor!” ifadesini kullandı.

Zuhal Topal’ın puanı ise 5 oldu…