Ana sayfa Dizi Haberleri Gönül Dağı dizisinin Selma’sı Melis Sevinç’i hangi diziden hatırlıyorsunuz?

Gönül Dağı dizisinin Selma’sı Melis Sevinç’i hangi diziden hatırlıyorsunuz?

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Gönül Dağı dizisine Selma öğretmen karakteri ile yeni katılan Melis Sevinç, dizide Sait Seçkin’in canlandırdığı Divane’nin yıllar önce yetiştirme yurdunda büyüyen ve koruyucu aileye verilen kızı Selma’yı canlandırıyor. Genç oyuncu, Gönül Dağı dizisi için Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine gitti ve 71. bölümde de ilk kez izleyicilerin karşısına çıktı.

Selma karakterinin aslında 1 yıl önce diziye dahil olması bekleniyordu ama yapılan değişiklik ile hikayenin akışı farklılaştığı için bu karakter daha geç bir zaman diliminde diziye katılmış oldu.

Gönül Dağı dizisini severek izleyen Melis Sevinç, şimdi de bu büyük başarının bir parçası olmanın mutluluğunu yaşıyor. Oyuncu, “Hikayesi, karakterleri çok gerçekçi, samimi geldi bana… İzleyicilerin beğenisini kazanmış böyle bir güzel bir dizide oynamak benim için de güzel bir şans ve deneyim olacak” diye konuştu.

Gerçekten de Gönül Dağı dizisinin genç oyuncuları parlatma gibi bir özelliği var ve Melis Sevinç de şimdi bu fırsata sahip oldu. Daha önce Zalim İstanbul isimli diziyle setlere adımın atan Melis Sevinç’in ikinci dizisi ise Hayaller ve Hayatlar olmuştu.

Bein Connect platformunda yayınlanan Hayaller ve Hayatlar 26 bölüm sürdü ve Melis Sevinç de bu yapımda Lale karakteri ile dikkatleri çekti.

Şimdi ise Gönül Dağı dizisinin ekibinin bir parçası olan genç oyuncu, disiplinli ve sevgi dolu bir fen bilgisi öğretmeni olarak hikayenin içine dahil oldu. Selma öğretmen karakterinin önüne çıkan engelleri ustalıkla aştığına ilerleyen bölümlerde tanıklık edeceksiniz.

Karakteri nasıl oluşturduğunu da anlatan Melis Sevinç, şunları söyledi: “İşe başlamadan önce senaristimiz Ali beyle oturup konuştuğumuzda onun verdiği bilgiler, referanslar doğrultusunda kafamda bir profil çıkardım. Daha sonrasında oyuncu koçumuz Mert Önel ile birlikte çalıştık, paslaştık. Zamanla bende daha da netleşeceğine inanıyorum Selma öğretmenin.”