SON DAKİKA
8 Aralık 2022 21:48

SON HABERLER

Göz göre göre harcadılar! Sefirin Kızı dizisinde bir karakteri gözden çıkardılar!

Televizyongazetesi.com/Detay – Star TV’de Pazartesi akşamları yayınlanan Sefirin Kızı dizisi, bu hafta heyecanlı bir bölümle ekrana geldi. 25. bölüm sonunda Akın ile birlikte uçuruma atlayan Sancar’ın durumu merak konusuydu. 26. bölümde bu sorunun yanıtı ortaya çıktı. Sancar, ağır yaralı ve ölüm kalım savaşı veriyordu.

Sezon başında izleyicinin Sancar’a kızgınlığı, bu hafta iyiden iyiye azaldı. Zira iki haftadır Sancar adeta kendine gelmiş, özellikle Melek’in kalbinin durmasından sonra kendisiyle yüzleşmişti. İzleyicinin kabul edemediği Nare’ye yaptığı baskılar son bulmuş ve onu özgür bırakmıştı.

Aldığı kararlarla herkese adaletli olmaya çalışan Sancar, Menekşe’nin yaptıklarını öğrenince onu da konaktan göndermişti. Nare’nin kızı ile birlikte İsviçre’ye gitmesine de razı olmuştu.

Aslında izleyenlerin gönlünü alan bir süreç yaşandı dizide. Sancar ve Nare aşkına olan inanç sarsılınca, olayların gidişatı da değişti muhtemelen. Ancak bu süreçte bir karakter ise göz göre göre harcandı. Kim miydi o? Tabii ki Gediz.

Çünkü Sancar’ın tuhaf tavırları, Nare’ye baştan beri güven vermemesi, onu konakta Menekşe ile karşı karşıya getirmesi, fevri tavırları, sert çözümleri izleyenleri kızdırmaktaydı. Gediz ise Nare’ye sonuna kadar destek olana, çoğu zaman nedenini sormadan ona sonsuz bir güven, anlayış sunan, içten içe ona sevdalı ama mutlu olması için elinden geleni yapan bir kişilikti.

Sancar gibi geleneksel tavırlar yerine daha modern tavırlar geliştiren, eğitimli, duruşu ve tarzıyla makul bir adamdı. Fakat ne zaman izleyici “Sancar ve Nare aşkı bizim için bitmiştir, Nare ve Gediz olmalı” noktasına geldi, orada işler değişti!

Bir destan üzerine kurulu hikayenin rotası kaymaya başlamış ve bu sevdaya kimse inanmaz olmuştu. Dolayısıyla rota değişti ama Gediz de bu uğurda fena harcandı!

Ancak izleyenler bu durumu kabul etmiyor! Gediz’in vicdanlı bir insan olduğu ve bu noktaya gelemeyeceği görüşünde. Bu nedenle de son bölümde Sancar’ı ihbar etmesine kimi izleyiciler kızarken, kimileri de ihanet olarak duran bu olay için “Gediz Sancar’a değil, senarist Gediz’e ihanet etti” şeklinde yorumlar yapıyorlar.

O yorumlardan bazılarını aşağıda görebilirsiniz. Pek çok izleyicinin benzer görüşleri paylaştığı anlaşılıyor. Gediz’i bu ihbar nedeniyle ‘doğru yaptı’ diyerek haklı bulanlarda var tabii ama karakterin bu denli değişmesi de adeta Nare ve Gediz yakıştırması yapılmasın diye sanki!

İşte Gediz’in polisi aradığı o sahne ve öncesinde yaşananlar:

İşte bu sahneden sonra izleyiciler sosyal medyadan eleştiriler yapmaya başladılar. Bazılarını aşağıda görebilirsiniz…

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler