SON DAKİKA
9 Ağustos 2022 19:25

SON HABERLER

Haluk Bilginer’in rol aldığı Alex Rider dizisi nerede yayınlanıyor?

Haluk Bilginer’li Alex Rider dizisi ülkemizde D-Smart’ta ekrana gelecek. İngiltere’de Amazon Prime’ın 4 Haziran’da yayınlayacağı diziyi D-Smart’ın ne zaman başlatacağı ise henüz bilinmiyor. Sony Pictures Television ile Ekim ayında yeni bir içerik tanıtımına imza atan D-Smart’ın duyurduğu yeni yapımların arasında Alex Rider’ın yanı sıra On Becoming A God; Lincoln; Pandora; For Life, Indebted, United We Fall, Reckoning, Mad About You, The Mel Robbins Show ve Party of Five da yer alıyor.

Sony Pictures Television ve Eleventh Hour Films’in hazırladığı yeni dizi, Anthony Horowitz’in kaleme aldığı Point Blanc kitabından uyarlandı. BAFTA ödüllü senarist Guy Burt’ın (The Borgias, The Bletchley Circle) senaryosunu kaleme aldı. Otto Farrant’ın canlandırdığı Alex Rider, MI6 adına görev alan genç bir ajan. Dizide Alex tartışmalı metotları olan çok zengin bir akademinin perde arkasında yaşananları araştırmak için akademiye katılacak. Kadroda Bilginer ve Farrant dışında Andrew Buchan, Stephen Dillane, Vicky McClure, Brenock O’Connor ve Ronkẹ Adékoluẹjo de yer alıyor.

Haluk Bilginer, dizinin kötü adamlarından Dr. Greif karakteriyle ekranda olacak. Buchan, Alex’in koruyucusu Ian Rider’ı; Dillane Alex’e görevini veren Alan Blunt’ı, McClure da Alan’ın departmandaki yardımcısını canlandıracak. Alex’in kahyası Jack’e Ronkẹ Adékoluẹjo, en yakın arkadaşı Tom’a ise Brenock O’Connor hayat verecek.

Alex Rider karakteri daha önce beyaz perdeye de geldi, 2006 yapımı “Alex Rider: Stormbreaker” filminde karakteri Alex Pettyfer canlandırdı.

Sony Pictures Television, dünya genelinde yaklaşık 100 bölgede yayın anlaşmasına imza attı. Nordik bölgede NENT Group’un yayınlayacağı diziyi Rusya’da Kinopoisk HD, Orta Doğu’da ve Kuzey Afrika’da StarzPlay, Güney Afrika’da M-Net ekrana getirecek. Sony’nin sahibi olduğu AXN, Portekiz, Hırvatistan, Romanya, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Slovakya gibi pek çok Avrupa ülkesinde yayınlayacak. Asya’daki alıcıların arasında ise Sony Liv (Hindistan,), Güney Kore (Korea Telecom), Japonya (U-Next) da yer alıyor.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler