Ana sayfa Dizi Haberleri Hayal kırıklığı yaratan Baba dizisinde acil önlem almak şart!

Hayal kırıklığı yaratan Baba dizisinde acil önlem almak şart!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Show TV ekranında geçtiğimiz Salı akşamı 16. bölümü ile birlikte ikinci sezona başlayan Baba dizisi, ne yazık ki beklenen iyi çıkışı yapamadı. Dizinin değişen hikayesinin yanı sıra kadroya katılan 7 yeni oyuncu ile birlikte çok iyi bir ikinci sezon başlangıcı yapması tahmin ediliyordu.

Ancak Baba dizisinin reytinglerinin beklentilerin çok altında gelmesi moralleri bozdu. Özellikle de atv’de başlayan Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinin muhteşem bir reyting elde etmesi ve birçok dizi hayranını da kendisine çekmesinin ardından Salı rekabetinde işler çok karıştı. Baba dizisi de bu durumdan nasibini aldı.

Baba dizisinin hikayesindeki büyük değişeme yönelik de izleyicilerin tepkilerini sosyal medyada ortaya koymaları ve birçok kopukluk yaşandığını ifade etmeleri de önemliydi. Dizinin kadrosuna katılanlar arasında Levent Ülgen, Hazal Türesan, Ali İl ve Buse Meral gibi dikkat çeken isimler bulunuyor. Bu oyuncuların da katkısı ile Baba dizisinin ikinci sezonda yoluna devam etmesinin yolu hikayenin başarısından geçiyor.

Show TV’nin Ay Yapım imzalı ilgiyle izlenen dizisi ‘Baba’nın yeni bölüm tanıtımı yayınlandı. Emin Saruhanlı’nın kendi kayıp ilanını gördüğü tanıtımda “Benim adım Emin… Emin Saruhanlı” sözleri “Emin her şeyi hatırlayıp evine dönebilecek mi” sorusunu akla getiriyor. Firuze’nin Kadir’in karşısına Hacı Selahattin’in evinde çıkması ve sonrasında yaşanacaklar ise yeni bölüme dair merakı giderek artırıyor.

Başrollerinde Haluk Bilginer ve Tolga Sarıtaş’ın yer aldığı ‘Baba’nın senaryosunu Gökhan Horzum kaleme alırken, yönetmenliğini ise Çağrı Bayrak üstleniyor. Gökhan Horzum, Çukur dizisinin başarılı 4 sezonu ile çok iyi bir kariyer sıçraması yaptı. Baba dizisinden beklentiler de Çukur’u örnek gösterenler için bir hayli fazlaydı, ancak hikayenin ikinci sezonun başında ile hala izleyiciler tarafından tam olarak sahiplenilmediği gerçeğini görmek gerekiyor.

Senarist Gökhan Horzum, hikaye noktasında sosyal medyada izleyicilerin de eleştirilerini not ederek, ilerleyen haftalarda bazı düzenlemeler yapar ise belki durum tersine dönebilir. Ancak dizinin ikinci sezonunun çok da rahat bir şekilde devam etmeyeceği, reyting baskısının giderek artacağını da hesap etmek gerekiyor.

Baba dizisi 17. bölümü 27 Eylül Salı akşamı ekrana gelecek. Yayınlanan fragmanlar ilgi çekiyor ve bu bölümün reyting sonuçları da gelecek adına çok mesaj verecektir.