Ana sayfa Dizi Haberleri Herkes merakta! Hakim dizisi, Üç Kız Kardeş gibi reytingin zirvesine yerleşecek mi?

Herkes merakta! Hakim dizisi, Üç Kız Kardeş gibi reytingin zirvesine yerleşecek mi?

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – ATV’nin uzun süredir tanıtımını yaptığı, güçlü hikayesi ve oyuncu kadrosuyla büyük merak uyandıran dizisi Hakim geçen hafta yayınlanan ilk bölümüyle reyting yarışına bomba gibi girmişti. Bu akşam ikinci bölümü yayınlanacak dizinin reytinglerde nasıl bir performans sergileyeceği büyük merak konusu.

Limon Film tarafından, ABD’de yayınlandığı dönem büyük ses getiren Your Honor’dan uyarlanan Hakim dizisi geçen hafta pazartesi akşamı ilk bölümüyle ekrana gelmişti. Biri çocuğunu korumak isteyen diğeri de ölen oğlunun intikamını almak için yemin eden iki babanın mücadelesini anlatan dizi ilk bölümüyle herkesten büyük övgü aldı. Hakim dizisi, müzikleri, hikayesi ve oyunculuklarıyla herkesin beğenisini topladı.

İzleyicinin bu tepkisi reytinglere de yansıdı. Hakim dizisi daha ilk bölümüyle reyting yarışına güzel bir giriş yaptı. Hakim dizisi ilk bölümü ile tüm kişiler kategorisinde günü dördüncü bitirdi. Dizi, AB ve ABC1’de ise beşincilik elde etti.

Herkes merakta! Hakim dizisi, Üç Kız Kardeş gibi reytingin zirvesine yerleşecek mi? 7

Hakim dizisinin daha ilk bölümüyle böyle bir sonuç elde etmesi pazartesi akşamı reyting savaşında çok önemli bir oyuncu olacağının da göstergesi oldu. Şimdi herkes dizinin bu akşam reytinglerde alacağı sonuçları bekliyor.

Eğer Hakim dizisi reytinglerini yükseltmeyi başarırsa bu demek oluyor ki pazartesi reytinginin hakimi Alparslan Büyük Selçuklu ve ona çok yakın puanlar alan Yasak Elma’nın tahtı büyük tehlikeye girecek. Nitekim bir süre önce Kanal D’de ekrana gelen Üç Kız Kardeş dizisi de reyting savaşına bu şekilde girmiş ve her hafta yükseliş göstererek kimsenin yerinden edebileceğine inanmadığı Destan dizisini tahtından indirmişti.

Hakim’de, Erdal Beşikçioğlu, Ebru Özkan, Yurdaer Okur, Uğur Yücel, Hasibe Eren, Seda Akman, Burcu Kara gibi usta isimlere genç nesil oyuncular; Fatih Berk Şahin, Eslem Akar, Yağız Can Konyalı ve Naz Çağla Irmak eşlik ediyor. Hakim dizisinin ilk bölümünde en çok Erdal Beşikçioğlu ve Uğur Yücel’in birlikte yer aldığı sahneler izleyiciyi etkiledi. İzleyiciyi iki usta oyuncuyu aynı sahnede izlemekten çok mutlu oldu.

Yapımcılığını Limon Film’in üstlendiği Hakim dizisinin yönetmeni Erkan Tunç ve Süleyman Mert Özdemir. Senaryosu ise Yılmaz Şahin ve Çağla Kızılelma tarafından kaleme alınıyor. Hakim dizisinde işini yıllar boyunca adaleti sağlamak adına yapan ve etrafındaki herkes tarafından saygı gören bir hakimin oğlunun suça karışması üzerine yaşadığı yüzleşme anlatılıyor.