Işın Karaca’dan özel tarif

14 Ekim 2015 Çarşamba, 16:18
Işın Karaca’dan özel tarif

40 kilo vererek fit bir görünüme kavuşan ünlü şarkıcı Işın Karaca, öksürüğe iyi geldiğini söylediği tarifini sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı.
Işın Karaca,turp ve bal karışımıyla öksürüğe iyi gelen bir kür hazırladı ve sosyal medyada yayınladı…

İşte Karaca’dan öksürüğü geçiren tarif:
“Bizim evde kara turp/bal ikilisi üretime başladık.. Neye mi yarıyor? Buyurun.. Özellikle öksürük sorunu olan çocukların ve alerjik astım rahatsızlıkları olanların uygulaması gereken karaturp kürü oldukça kolay hazırlanan ve uygulaması basit bir kürdür.

Karaturp yapraklı üst kısmından kesildikten sonra içi oyulur. Daha sonra bal içini oyduğumuz turp içerisine konur ve kesilen üst kısmı tekrar üzerine kapatılır. Alt sapı kesildikten sonra boş su bardağının üzerine konur. Geceden hazırladığımız zaman sabaha kadar turp içerisinden geçen bal bardağa dolacaktır.

Çocuklarda öksürük ve ateş varsa, sabah elde edilen küre sıcak su eklenerek 1 su bardağına tamamlanır ve biraz zencefil eklenerek çocuğa içirilebilir. En geç 7 gün içerisinde çocukların şikayetleri azalacak ve kaybolacaktır. Hazırladığımız bu karaturp kürü, kuru öksürüğü olanlar, troid rahatsızlığı olanlar, astım, alerji olanlara müthiş bir şifa kaynağı olacaktır.”isinkaraca2

turp

haberleri için