SON DAKİKA
12 Ağustos 2022 15:06

SON HABERLER

Kazara Aşk dizisinin diğer yaz dizilerine göre en büyük dezavantajı!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Yaz ekranında bu sezon izleyiciler için birçok seçenek oluştu. Bu seçeneklerden birisi de Kazara Aşk oldu… Koliba Film tarafından hazırlanan Kazara Aşk, eğlenceli bir dizi olarak öne çıktı… Romantik komedi hikayesinde karakterleri izleyiciler beğendi. Dizinin anlatım tarzı da ilgi çekiyor. Çeşitli esprilerle komedi unsurlarının da güçlü şekilde sunulmaya çalışıldığı bir dizi… Romantik komedi hikayelerinde komedinin daha öne çıktığı bir yapım olarak da tanımlayabilirsiniz.

Ümit Kantarcılar gibi daha önce Vuslat gibi ağır bir dram dizisinde çok başarılı olmuş bir başrol oyuncusu, bambaşka bir karakterle hikayede yer alıyor. Sude Zülal Güler ise sezon başında Şeref Sözü dizisinde başrole seçilince herkes şaşırmıştı. Dizi kısa süreli oldu belki ama Güler için kapılar sonuna kadar açıldı.

Sude Zülal Güler’in başrolde yer alması başarısının da bir göstergesi olarak öne çıktı. Güler ve Kantarcılar ikilisi izleyiciler tarafından da beğenildi. Tabii ki kimi dizi hayranları bu dizi çiftini yakıştıramadıkları eleştirileri de yapıyor.

Yaz ekranında sosyal medyadan destek almakta zorlanan yapımlardan birisi de Kazara Aşk, aynı şekilde reyting sonuçları da henüz dizinin yeterince güçlenmediğini gösteriyor. İlk bölümdeki düşük reytinglerin ardından dün akşam yayınlanan ikinci bölümdeki yükselen oranlar umut verici.

Ancak Star TV’nin ve dizi ekibinin Kazara Aşk’ın kaybolup gitmemesi için yapması gerekenler var. Öncelikle diğer yaz dizileri arasında Kazara Aşk pek de konuşulmuyor. Sosyal medya etkinliği de düşük. Bunun nedeni ise başrol oyuncularının sosyal medyada yeterince popüler olmaması.

Ekibin dizinin tanıtımlarına, sahnelerinin sosyal medyada daha fazla yayılmasına yol açacak bir strateji belirlemesi ve Kazara Aşk’ı geniş kitlelere duyurması şartı.

Ne Ümit Kantarcılar’ın ne de Sude Zülal Güler’in hayranları doğal yollarla dizinin sosyal medyada etkili olmasını sağlaması mümkün değil. Diğer yaz dizilerine göre Kazara Aşk’ın en büyük sıkıntısı da burada yatıyor.

Başrol oyuncuları başarılı olsalar da popüler olarak kabul edilen isimler olmadığından sosyal medya desteği ve reytinglerde izleyici desteği daha zor sağlanıyor. Bu noktada da komedi ile öne çıkan hikayenin izleyicileri daha çok etkileyecek çalışmalar ve tanıtımlar yapılması Kazara Aşk’ın daha geniş kitlelere yayılmasını sağlayacaktır.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler