Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Kızılcık Şerbeti oyuncuları Evrim Alasya ve Rahimcan Kapkap’tan köy çocukları için önemli destek

Kızılcık Şerbeti oyuncuları Evrim Alasya ve Rahimcan Kapkap’tan köy çocukları için önemli destek

tarafından ker_def

“Cumhuriyetimizin 100. Yılında Kitabı Olmayan Çocuk Kalmasın” sloganıyla Herkese Kitap Vakfı, Destek Medya ve Gold Yapım tarafından hayata geçirilen “Ünlülerle Dünyanın En Meşhur Masalları” sosyal sorumluluk projesinin lansmanı önceki gün gerçekleştirildi. Etkinliğe Kızılcık Şerbeti dizisinin sevilen oyuncuları Evrim Alasya ve Rahimcan Kapkap da katıldı.

‘’Lansman etkinliğinde konuşan Kızılcık Şerbeti oyuncuları, izleyicileri ve sevenlerini elde edilecek gelirle köy okullarındaki çocukların eğitimine fayda sağlayacak projeye destek olmaya davet etti.

Kitap için Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masalını seçen Evrim Alasya, ‘’Çok güzel bir etkinliğe vesile olduğumu düşünüyorum. Çorbada tuzumuz olduysa ne mutlu. Okumaya destek olacak her şeyin içinde olmaya çok önem veriyorum’’ dedi.

Kitap için Alaaddin’in Sihirli Lambası masalını seçen Rahimcan Kapkap ise ‘’Projede olduğum için çok mutluyum. Umarım hayal kuran, daha çok okuyan bir ülke oluruz’’ diye konuştu.

“Cumhuriyetimizin 100. Yılında Kitabı Olmayan Çocuk Kalmasın” sloganıyla çocuklar için bir araya gelen Kızılcık Şerbeti dizisi oyuncuları, en sevdikleri masalları “Ünlülerle Dünyanın En Meşhur Masalları” adlı kitapta topladı.

Kitapta Evrim Alasya, Barış Kılıç, Sıla Türkoğlu, Aliye Uzunatağan ve Ceren Karakoç’un da aralarında olduğu Kızılcık Şerbeti dizisinin oyuncularının masallarla ilgili bakış açıları da yer alıyor. Kitabın satışından elde edilecek gelirle köy okullarındaki çocuklara kitap desteği sağlanacak.