Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Kuruluş Osman 103. bölümde önemli olaylar yaşandı!

Kuruluş Osman 103. bölümde önemli olaylar yaşandı!

tarafından ker_def

Ekranların en çok izlenen dizisi ‘Kuruluş Osman’, atv ekranında heyecanla izlenen 103’üncü bölümüyle yine reytinglerin ve sosyal medyanın zirvesinde yer aldı. #SevdamızOsmanlı etiketiyle sosyal medyada çok konuşulan, ‘Kuruluş Osman’ reytinglerde de yine zirvedeydi. Dizinin 103. bölümü ile birlikte tüm izleyici gruplarında da birincilikler elde ettiğini belirtelim. Ancak geçen sezonlarda alışkanlık yaratan çift haneli reytingler dördüncü sezonda yok.

Kuruluş Osman’ın 103’üncü bölümünde, Makri Mevkii’ndeki köy baskını, Kantakuzenos’un obada vurulması ve Bizans İmparatoru Andronikos‘un altınların çalınmasından dolayı suçlanan Öktem Bey’le, Aktemur’un yaralanmasından sorumlu tutulan kızı Alçiçek Hatun’u yargılamak için Osman Bey’in talimatıyla, Dursun Fakı önderliğinde mahkeme kuruldu. Öktem Bey ve kızı Alçiçek’e kurulan oyunun planlayıcısı olan Olof da mahkemeye şahit olarak katıldı. Dursun Fakı, cezalara karar vermeden önce şahitleri dinleyerek Öktem Bey’e idam, kızı Alçiçek Hatun’a ise on yıl sürgün cezası verdi.

Olof ve Frigg acımasız bir plan yaparlar. Amaçları Yenişehir’i yakmaktır. Harekete geçen Olof ve Osman Bey arasında artık geri dönülmez bir savaş başlamıştır. Olof, Osman Bey’i hiç ummadığı bir yerden vurmaya niyetlidir. Tuzaklara doğru yürüyen Osman Bey ise, Olof’un kendisine tuzak kuracağını bildiği için önceden tedbir aldı. Osman Bey; Turgut Bey, Orhan Bey ve Bala Hatun’u alplarla birlikte ormana yerleştirerek Olof’u kendi tuzağında avladı. Osman Bey’in oyununa düşen Olof, “Bitti Osman! Adalet terazin şaştı! Köyü Öktem değil ben yaktım. Aktemur’u ben vurdum! Bak! Yanında kimse yok! Şimdi de seni öldüreceğim ve Yenişehir’i yakacağım!” sözleriyle suçlarını itiraf etti. Osman Bey ve Alpları, Olof ile Kuzeyli Savaşçıları kuşatırken Osman Bey’in teslim olma çağırısında bulundu. Çıkan çatışmada Olof yaralanırken, Osman Bey ve Alpları karşısında kayıplar veren ve tutunamayacaklarını anlayan Olof ve Frigg, geri çekildiler.

Osman Bey’in kurduğu oyunla ve Olof’un suçlarını itiraf etmesiyle Öktem Bey ve kızı Alçiçek Hatun aklanırken Olof; Osman Bey’in Konstantiniyye’ye Sarkis adıyla sızdırdığı Konur Alp ve Prenses Ofelya’yı saklandıkları demir madeninde buldu. Olof, Konur Alp’i ağır yaraladı. Olof, Osman Bey’e tuzak kurarken Frigg ise Prenses Ofelya’yı Marmaracık Kalesi’nin zindanına götürdü. Frigg, zindandaki Ofelya’yı öldürdü.

Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait; yönetmenliğini Ahmet Yılmaz’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği dizi, atv ekranında çarşamba akşamlarına damga vurmaya devam edecek.

İşte 104. yeni bölüm fragmanı: