Ana sayfa Dizi Fragmanları Kuruluş Osman dizisi 113. bölümde Osman Bey’den büyük meydan okuma!

Kuruluş Osman dizisi 113. bölümde Osman Bey’den büyük meydan okuma!

tarafından ker_def

atv ekranlarında reytinglerin zirvesinde yer alan ve izleyiciden yoğun ilgi gören ‘Kuruluş Osman’ın, 18 Ocak Çarşamba 20.00’de atv’de ekrana gelecek 113’üncü bölümünde tüm ezberler bozulacak. Bir yandan Moğollar diğer yandan Germiyanoğlu, Candaroğlu, Karesioğlu Beyleri ve İsmihan Sultan tarafından kuşatılan Osman Bey kararlıdır. “Samagar için değil diyet kapıdaki itimi dahi vermem.” diyerek rest çeker.

Uçlarda mesele büyümektedir. Moğol Komutanı Nayman’dan haber vardır. Nayman, Samagar’ın katline karşılık diyet istemektedir. İsmihan Sultan bunun üzerine Germiyanoğlu, Candaroğlu ve Karesioğlu Beylerini toplamıştır. Osman Bey’i de çağırır. İsmihan Sultan’ın asıl gayesi nedir?

Beyler bütün olanlardan Osman Bey’i mesul tutarlar. Beyler, Nayman’ın Samagar’ın kellesine karşılık istediği diyeti Osman Bey’in ödemesi gerektiğini ifade ederler. Osman Bey ise kararlıdır. “Samagar için değil diyet kapıdaki itimi dahi vermem.” diyerek kararlılığını sürdürmektedir. İsmihan Sultan’ın ve Beyler’in buna tepkisi nasıl olacaktır?

Osman Bey, beyler arasında en küçük beyliğin kendileri olduğunu bilmektedir. Osman Bey, mülk olarak da güç olarak da bu beylerden daha zayıf olsalar da onlara denk olduklarını vurgular. Osman Bey onlara denk olduğunu nasıl gösterecektir?

OLOF’UN HEDEFİNDE İNEGÖL VAR!

Osman Bey, Moğol tehlikesinin gerginliğini yaşarken Olof rahat durmaz. Büyük bir ordu toplamıştır. Ordu, Bizans askerlerinden oluşmaktadır. Olof, Bizans Ordusunu nasıl emri altına almıştır? Olof gözünü İnegöl’e dikmiştir. İnegöl’ün akıbeti ne olacaktır? Dört bir yandan sıkışan Osman Bey, içinde bulunduğu bu cendereden nasıl kurtulacaktır?

Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait; yönetmenliğini Ahmet Yılmaz’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği dizi, atv ekranında çarşamba akşamlarına damga vurmaya devam edecek.