Ana sayfa Dizi Haberleri Kuruluş Osman dizisi gücünün zirvesine çıktı, 6 milyonu gören şaştı kaldı!

Kuruluş Osman dizisi gücünün zirvesine çıktı, 6 milyonu gören şaştı kaldı!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Sayılarla Kuruluş Osman dizisinin muhteşem başarısı!
atv ekranında çarşamba akşamları yayınlanan Kuruluş Osman dizisi, ilk üç sezonda müthiş reytingler elde ederek milyonlarca izleyiciyi etkiledi. İlk sezon acemilikler sonraki sezonlarda giderilirken, her yeni dönemde de dizinin çehresi çok değişti. Dördüncü sezon öncesi yapılan büyük hazırlıklar, 99. bölüm ile birlikte ortaya çıktı.

Burak Özçivit’in başrolünde yer aldığı, yeni oyuncularla birlikte kadrosu daha da güçlenen Kuruluş Osman dizisinin başarısını ölçmede sadece reytingler de yeterli olmayacaktır. Ayrıca sosyal medyada ortaya çıkan durum da dizinin ne kadar çok ilgi gördüğünü gösteren detaylarla dolu.

Sosyal medyada hemen her hafta en popüler konu başlıklarında birisi Kuruluş Osman dizisi olmaya başladı. Yeni bölümler yayınlandıkça her bölüm öncesi ve sonrası sosyal medyada büyük etkileşimler elde ediliyor.

Ayrıca youtube ortamında yayınlanmakta olan video görüntüleri ile dizinin sahneleri yine milyonlara ulaşıyor. Kuruluş Osman dizisinin Youtube’daki kanalında abone sayısının 6 milyonun üzerine çıkması dikkat çeken bir başka detay oldu.

Kuruluş Osman dizisi gücünün zirvesine çıktı, 6 milyonu gören şaştı kaldı! 7

Videoların 24 saatlük süre içinde 5 milyon görüntülenmeye kadar ulaşabildiği bir güce sahip bulunan Kuruluş Osman dizisinin sıklıkla trend videolar listesinde zirveye çıktığını da belirtmek gerekiyor.

Dizinin 4. sezon başlangıcı olan 99. bölümün youtube üzerinde yayınlanması ile birlikte toplam 6 gün içinde 7 milyona yakın görüntülenme elde edilmesi de büyük bir başarı olarak kayıtlara geçti.

Kanalda yayınlanan videoların toplan izlenme sayısı ise 3 milyara yaklaştı.

Kuruluş Osman dizisi sadece reytingleri ile değil, sosyal medya yansıması, elde ettiği güçlü etkileşimler ve youtube’daki izlenme sayıları ile de gücünün zirvesinde bulunduğunu kanıtlıyor.

Dizinin 4. sezonunda kadroya tam olarak 11 oyuncu katıldı. Hakan Yılmaz, Nihat Altınkaya, İpek
Karapınar, Deniz Hamzaoğlu, Kaan Yalçın, Almila Uluer Atabeyoğlu, Miray Akay, Begüm
Çağla Taşkın, Caner Nalbantoğlu, Talat Can Büyükaltay ve Noyan Üzer dizinin yeni sezonunda ekranda yer almaya başladı.

Yeni oyuncuların çok kaliteli isimlerden oluşması, yeni karakterler ile hikayenin derinleşmesi ve görsel zenginlik açısından da sezon arasında büyük atılımlar yapılması Kuruluş Osman dizisini gücünün zirvesine çıkarttı.