Ana sayfa Dizi Fragmanları Mehmed Fetihler Sultanı dizisinin 6. yeni bölümünde Mehmed büyük pusu ile karşı karşıya!

Mehmed Fetihler Sultanı dizisinin 6. yeni bölümünde Mehmed büyük pusu ile karşı karşıya!

tarafından ker_def

TRT 1 ekranlarında yayınlanan, Osmanlı tarihinin en ihtişamlı hükümdarlarından Fatih Sultan Mehmed’in hayatına ışık tutacak olan “Mehmed: Fetihler Sultanı” 2 Nisan Salı akşamı saat 20.00’de altıncı bölümüyle ekranlara gelecek.

“Mehmed: Fetihler Sultanı” dizisinin yeni bölümünde neler olacak? İşte tüm detaylar:  Şehzade Mehmed düşkünler tarafından büyük bir pusu yemiş, dişe diş dövüşmekteydi. İshak ise adamları ile beraber dörtnala üstlerine gelmekteydi. Mehmed bu pusudan nasıl kurtulacak, İshak Mehmed’e yardım mı etmeye geliyor, yoksa saldırıya mı geçecek?

Edirne’ye dönen Mehmed haremini de alıp Manisa’ya gider. Burada Gülşah’a gelen bir mektupla Karamanoğlu’na gitmeye karar verirler. Mehmed bu yolculukta neler yaşayacak, mektupta neler yazmaktadır?

Hüma’nın ölümüyle zor günler geçiren Murad, daha da kötüleşmiştir. Çandarlı ise durumun farkında ve endişelidir. Çandarlı devletin geleceği için nasıl tedbirler alacak? Mehmed de durumun farkındadır ve Şehabeddin’i bu sebepten Edirne’de bırakır.

Çandarlının yeni hamlesi ne olacaktır?

Bizans’ta ise Konstantinos ile Helena’nın çatışması derinleşir. Konstantinos, Bizans’ın değişimi için önemli kararlar alma arifesindedir. Helena ve Notaras ise bu durumun karşısında en büyük engeldir. Konstantinos bu durumda ne yapacaktır?

Heyecan ve gerilim dolu bölümüyle Mehmed: Fetihler Sultanı 2 Nisan Salı 20.00’de TRT 1’de…