Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Murat Yıldırım, Fransa Lyon’daki Türk Kültür Festivali’nde büyük ilgi gördü!

Murat Yıldırım, Fransa Lyon’daki Türk Kültür Festivali’nde büyük ilgi gördü!

tarafından ker_def

Fransa’nın Lyon kentine giden Murat Yıldırım, burada hayranları tarafından karşılandı.

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Fransa’nın Lyon kentinde düzenlenen Türk Kültür Festivali’ne katılan isimlerden birisi de Murat Yıldırım oldu.

atv ekranında Kim Milyoner Olmak İster yarışmasını sunan Murat Yıldırım, gurbetçi vatandaşlarımız tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen festival 19-22 Nisan tarihleri arasında toplam 4 gün sürecek ve Türk kültürünün özellikleri tanıtılacak.

Mural Yıldırım’ın yanı sıra; Ulaş Tuna Astepe, Gaye Turgut Evin, Öykü Gürman gibi isimler de Avrupa’da yaşayan Türklerle buluşacak.

Murat Yıldırım, kendisine ilgi gösteren gurbetçilerimiz ile çektiği öz çekimi instagram hesabından paylaştı ve teşekkür etti.

İşte o paylaşım:

Fransa Lyon’da harika karşılama için teşekkürler ? #festival

Murat Yıldırım, Fransa Lyon'daki Türk Kültür Festivali'nde büyük ilgi gördü! 7

MURAT YILDIRIM KİMDİR?

Türk dizi ve sinema oyuncusu Murat Yıldırım, 1979 yılında doğdu. Annesi ve babası aslen Mardinli olan oyuncu, babasının öğretmenlik görevi nedeniyle 1979’da Konya’da doğdu. Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümününden sekizinci senesinde mezun oldu. Tiyatro ve müziğe ilgi duyan Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları’na (YÜO) katıldı ve 3 yıl amatör olarak tiyatroda oynadı. YÜO’daki arkadaşları aracılığıyla televizyon dünyasına giren Yıldırım’ın televizyonla ilk tanışmasını sağlayan, 2003 yılında “Ölümsüz Aşk” dizisinin bir bölümünde küçük bir rol alması oldu. Fakat dizi yalnızca 11 bölüm sürdü. 2004 yılında Bütün Çocuklarım dizisinde “Mesut” karakterini canlandıran Yıldırım, oyunculuğa Büyük Yalan dizisi ile devam etti.2006 yılında ilk uzun soluklu çalışması olan Fırtına dizisinde başrol oynayarak ün kazandı. Aynı yıl sinemada Altın Portakal ödülüne aday olan Araf filmi ile ilk kez başrol oynadı.

Murat Yıldırım geçtiğimiz yıl Imane Elbani ile dünyaevine girdi. Başrolünü paylaştığı Tuba Büyüküstün ile Asi dizisinde “Demir” karakteri ile büyük bir çıkış yaptı. 2009 yılında ise Asi dizisi sona erdikten sonra TMC yapım şirketi ile Aşk ve Ceza adlı dizi için anlaşma imzalayan Yıldırım, dizide başrolü oynadı. Kocan Kadar Konuş filmleriyle komedi türünde de iddiasını ortaya koyan Murat Yıldırım, 20 Haziran 2008’de Fırtına dizisinin setinde tanıştığı Burçin Terzioğlu ile evlendi ancak bu evlilik 4 yıl sonra sonlandı. Londra’da tanıştığı Faslı oyuncu İmane Elbani ile 13 Kasım 2016’da Adana’da aile arasında gerçekleşen sade bir törenle dünya evine girdi.

2012’de Tims Productions’ın yapımcılığını üstlendiği Show TV’de yayınlanan Suskunlar’da Ecevit karakterini canlandırdı. 20 Haziran 2008’de Fırtına dizisinin setinde tanıştığı Burçin Terzioğlu ile evlendi ancak bu evlilik 4 yıl sonra sonlandı. Londra’da tanıştığı Faslı oyuncu İmane Elbani ile 13 Kasım 2016’da Adana’da aile arasında gerçekleşen sade bir törenle dünya evine girdi.