Ana sayfa Dizi Haberleri Murat Yıldırım’ın Teşkilat için ne kadar doğru bir tercih olduğu kanıtlandı!

Murat Yıldırım’ın Teşkilat için ne kadar doğru bir tercih olduğu kanıtlandı!

tarafından ker_def

Televizyongazetesi.com / Detay – TRT1 ekranlarında Teşkilat dizisi üçüncü sezona fırtına gibi başladı. Murat Yıldırım’ın başrol erkek oyuncusu olarak seçilmiş olmasının ne kadar isabetli bir tercih olduğu da pazar günü yayınlanan 49. bölüm ile birlikte ortaya çıktı.

Ramo dizisindeki 2 sezonluk başarısının ardından geçen sezon da Aziz isimli dizide çok ilgi çeken Murat Yıldırım, sezon başında Teşkilat ile anlaştı. Aziz dizisinin hikayesinin ikinci sezon için beğenilmemesi sonucunda gelen ani final kararının ardından oyuncunun Teşkilat dizisine geçmesi, bazı eleştirilere de yol açtı.

Aziz dizisinin başarısı aslında Murat Yıldırım’a olan hayran gücünün de bir sonucuydu ve bu durum Teşkilat’ın üçüncü sezondaki muhteşem geri dönüşüyle bir kez daha test edildi. Çağlar Ertuğrul ile birlikte birçok başrol oyuncusunu kaybeden Teşkilat dizisi, hem Murat Yıldırım hem de Yunus Emre Yıldırımer gibi son dönemin çok konuşulan iki erkek oyuncusunu kadrosuna kattı.

Murat Yıldırım'ın Teşkilat için ne kadar doğru bir tercih olduğu kanıtlandı! 8

Bu atak ile birlikte dizinin hikayesinde büyük değişimler yaşanması, mekanların yenilenmesi ve ekibin İstanbul’da daha rahat bir ortamda çekim yapmaya başlamasının olumlu etkileri de reytinglere yansıdı.

2 Ekim Pazar günü tüm izleyici gruplarında elde edilen reyting birinciliği, dizinin üçüncü sezonda muhteşem bir geri dönüş gerçekleştirmesini sağladı. Murat Yıldırım dopingi olarak da tarif edebileceğimiz reyting yükselişi, Yargı dizisi ile olan rekabette Teşkilat’ı yeniden öne geçirdi.

Elde edilen bu büyük başarı aslında Murat Yıldırım etkisinin bir sonucuydu. Şayet Teşkilat dizisi eski düzende devam etseydi ve Çağlar Ertuğrul ayrılmamış olsaydı bu kadar iyi reytingler alabilmesi mümkün olur muydu? Bu soruya ikinci sezonun sonlarına doğru düşen reytingler ve izleyici ilgisine bakarak yanıt vermek gerekirse, bu oranların elde edilmesi çok zordu.

Murat Yıldırım'ın Teşkilat için ne kadar doğru bir tercih olduğu kanıtlandı! 9

İşte Murat Yıldırım etkisi ve değişen hikaye ile Teşkilat’ın yeniden dirildiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bir izleyicinin şu yorumu Murat Yıldırım etkisini anlatmak için çok uygun bir söz oldu: “Murat Yıldırım rüzgarıyla geldi aksiyon için doğmuş adam.”