Ana sayfa Oyuncu Biyografileri Nazlı Bulum Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi

Nazlı Bulum Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi

tarafından ker_def

Nazlı Bulum, 23 Aralık 1992 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu.

Adı: Nazlı Bulum
Doğum Tarihi: 23 Aralık 1992
Doğum Yeri: İstanbul
Boyu: 1.58 m.
Kilosu: 48 kilo
Burcu: Oğlak
Göz Rengi: Kahverengi
Kardeşleri: Tek çocuk
Instagram: https://www.instagram.com/nazli.bulum/
Evcil Hayvanları: Köpeği var.

Nazlı Bulum Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi 8

Ailesi: İstanbul’da doğdu büyüdü, ailesinin tek çocuğu.

Çocukluk yılları: Çocukluğundan itibaren oyuncu olmayı hayal ediyordu. “Ben tek çocuğum, ilkokul yıllarımda evde ya kitap okurdum ya da müzik dinlerdim. Ailemle film seyretme alışkanlığımız vardı, film kiralamaya giderdik her hafta, ben de o dükkanlardan konser kayıtları alırdım. Böyle bir alışkanlık olunca zamanla kendi zevkime göre yabancı gençlik dizileri, filmler seçmeye başladım. Sahne ve performans beni hep etkiledi. Tiyatroya da çok giderdik, sırf çocuk oyunları değil, vodvillere de giderdik ve çok eğlenirdim. Seyrettikçe algım da, zevkim de gelişti. Ergenliğe gelene kadar tiyatro okumak ve oyuncu olmak istediğimden emindim.”

Eğitim hayatı: Ataşehir Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü’nden ve Kadir Has Üniversitesi, Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu.

Hayatının dönüm noktası: ‘Sadakatsiz’ dizisi kariyerinin en uzun soluklu dizisi oldu. Dizi vesilesiyle geniş kitlelerce tanındı. “Yönetmenimiz Neslihan Yeşilyurt’un dikkatini çekmişim uzun zaman önce… Tanıştığımız gün de çok güçlü bir bağı paylaştığımızı hissettik. Senaryoyu ilk okuduğum günden beri Nil’i oynamayı çok istedim, bu arzuyla, onu anlama isteğiyle deneme çekimine çalıştım. Neslihan Hoca ve Taro (Emir Tekin) ile bir araya gelerek gerçekleştirdik ve güçlü bir uyum yakaladık. Ergenlik yıllarımdan bu yana özellikle tiyatro ve sinemada üretim halindeyim ama televizyonda bu kadar geniş seyirci kitlesi olan bir işte ilk kez oynuyorum.”

Güzel Sanatlar Lisesi’nde okurken Dot’un ‘Karatavuk’ oyununda Cüneyt Türel ve Mine Tugay’la birlikte ilk kez sahneye çıkmıştım. Daha sonra Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne girdim. Birinci sınıftayken ilk kamera önü deneyimim, Ümit Ünal’ın uyarlayıp yönettiği ‘Çıplak Gerçek’ oldu. Son senemde Haluk Bilginer’le bir atölye çalışmasında yolum kesişti; mezun olduğum yıl Oyun Atölyesi’nde ‘Köprüden Görünüş’te oynamaya başladım. Pandemi sebebiyle ara verdiğimiz ‘Kral Lear’ oyunumuz da üçüncü sezonunda ve devam edecek. İki de dijital dizim oldu; ‘Bartu Ben’ ve ‘Yarım Kalan Aşklar’.”

Oyunculuğa ilk adım: Televizyon macerasına 2012 yılında, ‘Çıplak Gerçek’ dizisinde canlandırdığı ‘Naime’ karakteriyle başladı.

Hangi proje ile parladı? ‘Sadakatsiz’ dizisinde canlandırdığı ‘Nil’ karakteri ile dikkatleri üzerine çekti.

Kişilik özellikleri: Komik, çalışkan, ideaist.

Sosyal:  Pandeminin de etkisiyle sosyal hayatı biraz sekteye uğradı.  “Hayatım yalnızca set, evim, köpeğim, ailemle ve arkadaşlarımla yaptığım uzun telefon görüşmelerinden oluşuyor. Tiyatro üzerine ileriye dönük hayaller kurmaya devam ediyorum. Ben genelde üç gün çalışıyorum. Diğer günlerde pandemiyi de gözeterek evde kalıyorum. Köpeğimle vakit geçiriyorum.”

Düşünce yapısı: Ailesi ve arkadaşları anlamında şanslı bir insan olduğunu düşünüyor. “O yüzden hayatımda zorluklar çıkmaza dönüşmüyor. Hayatımın odağında oynamak var. Oynayamazsam en büyük zorluğu yaşarım. Bunun olmaması için de çalışmamı, disiplinimi sağlam ve yeni tutmaya uğraşıyorum.”

Mutluluk kaynağı: Sadakatsiz dizisiyle pek çok insan tarafından tanınmaktan ve insanlardan gördüğü ilgiden mutluluk duyuyor. “Açıkçası çok mutlu olduğum bir şefkat ve sevinçle karşılanıyorum. Nil’i sahipleniyor seyircimiz, diziyi de heyecanla takip ediyor. Bu ikisi birleşince hep gülen yüzlerden güzel geri dönüşler, yorumlar alıyorum. Çok motive edici, sevindirici bir ilgi.”

Aşka bakışı: “Aşk benim için artarak devam eden bir sevgi ve eş zamanlı tutku bağı. Fakat aşksal bir sevgi, neşe ve yükseklik; hayata yayılabilen, sırf insanlardan değil, sanattan, doğadan, güçlü bir empatiden de gelen bir duygu.”

Sette nasıl birisi: Set ortamında olmaktan mutluluk duyuyor. ““Sadakatsiz’i Tekirdağ’da da çektiğimiz sahneler oldu ama İstanbul’da oluyor çekimlerimiz. Sadakatsiz genel ortalamaya göre bölüm süresi kısa olan bir iş ama haftalık bir yayın için yine oldukça uzun. Herkes ortaya koyduğu işin çizgisinin hep daha üstüne çıkmaya uğraşıyor bir yandan. O yüzden sette hep hummalı bir çalışma var. Neslihan Yeşilyurt Ve Benal Tahiri tarafından çok iyi yönetilen bir set. O yüzden ben sete hep çok mutlu ve coşkulu gidiyorum açıkçası. Oyuncu kadrosundaki herkesle denk gelmek bana ayrı bir mutluluk veriyor. Aylardır birlikte çalışıyoruz, varlıklarından mutluluk duyduğum arkadaşlar edindim ekipten. Taro’yla (Tarık Emin Tekin) çekimlerden önce prova yaptığımız bir sistemimiz var ki, set dışı bu paylaşımımızı çok önemsiyorum. Neslihan Yeşilyurt ve Cansu Dere ile ise bu serüvenin başından beri çok özel bir paylaşımı deneyimlediğimi tekrar tekrar hissediyorum ve buna müteşekkirim.”

Nazlı Bulum Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi 9

İlk sinema filmi: Zeynep Dadak- Merve Kayan / Mavi Dalga

İş hayatına bakışı: Sadakatsiz dizisinin senaryoyu okuduğu ilk günden itibaren Nil’i oynamayı çok istedi. Kendini bu yönden şanslı hissediyor. “Dizi benim mesleğimdeki yerimi değiştirdi. Her hafta çekilen bir işte yer almak çok geliştirici, yer yer zorlayıcı. Daha önce kamera önünde bu kadar yoğun oynamamıştım o yüzden çok mutluyum. Çok da güzel tepkiler alıyorum. Negatif bir şey yaşamıyorum. Seyircimiz işi sahipleniyor ve takdir ediyor.

Gelecek Hayali: Aynı zamanda oyun yazıyor. Tiyatroyla sıkı bir bağı var. Tiyatroya yoğunlaşmak ve sinema filmlerinde daha çok rol almak istiyor. “Lisede tiyatro yapmaya başladım. Galata Perform’un ‘liseli gençler oyun yazıyor’ programında iki yıl oyun yazarlığı eğitimi aldım. Sonra Galata Perform Genç isimli bir oluşum kurduk ve üç performans yaptık. Çok ilgi çekti. Aynı ekip ‘Mavi Dalga’ filminde yer aldık. Bir belgesel ve kısa metraj çektik. Yapımcılığa meyilliydim zaten. O alana yöneldim. O dönem aynı zamanda tiyatro yaptım. Oyunculuk dışında yaptığım her şeye hikayeyi çok çekici bulduğum için dahil oldum. Belki bir gün bir şey hayal edip onu yazmayı hayal edebilirim. Ama şu an oynamayı ve kendimi oyuncu olarak geliştirmeyi tercih ediyorum. Tiyatro yapmadan yaşarsam çok mutsuz olurum. Oyuncu oradan kuvvet alıyor. Diziyi filmi çekiyorsun bitiyor. Düzenli olan pratiğim hayatımda tiyatro. Sinemadan da vazgeçmem. Uzun ve daha yoğun bir sinema hayatı hayal ediyorum.”

Kimlere hayranlık duyar: Sadakatsiz’de birlikte rol aldığı Cansu Dere’ye hayranlık duyuyor. “Cansu gibi ikonik ve böylesine istikrarlı kariyere sahip bir starla çalışmamıştım daha önce. Disiplinine ve hem işiyle kurduğu ilişkiye hem de oyun anındaki enerjisine büyük bir hayranlığım var. Caner’i de tanımıyordum ama o da tiyatro yaptığı için aşinalığım, çalışma biçimine dair bir öngörüm vardı. İkisi de kendinden deneyimsiz partnerine, varlıklarıyla güç veren başroller. Çok şanslı hissediyorum bu yüzden. Oyuncu kadrosunun tamamına dair hissediyorum bunu. Taro (Emir Tekin) da en büyük şanslarımdan.”

TELEVİZYON DİZİLERİ

2021- Hilal, Feza and Other Planets /Hilal

2021The Four Walls

2021-Birlikte Ölecegiz/ Sahika

2021-The List of Those Who Love Me/Asli

2020/2021-Sadakatsiz /Nil Tetik

2021-Sen Ben Lenin

2020- Yarım Kalan Aşklar / Ebru

2018-Bartu Ben / Gizmo

2016/2017-Umuda Kelepçe Vurulmaz / Peri

2012- Çıplak Gerçek / Naime

SİNEMA FİLMLERİ

2021- Cemre & Eda/ Cemre  (Kısa Film)

2021- I’ll Leave You Two Alone (Kısa Film)

2020- Penny Bank/ Selin

2020- Büyük İstanbul Depresyonu / Didem (Kısa Film)

2019- Gunlerin Ardından / Elif (Kısa Film)

2017- Ground Level / Ayça (Kısa Film)

2017- IIKar/ Ebru

2017- Kaygı/ Young Women

2015- Balık Havuzu (Kısa Film)

2015- Gri bölge (Kısa Film)

2015- Child’s Play / Derin (Kısa Film)

2013- Mavi Dalga/ Gül

TİYATRO OYUNLARI

2021- Berlin Zamanı / Oyuncu

2018- Kral Lear / Oyuncu

2017- Berlin Zamanı / Yönetmen Yardımcısı

2017- Zakir / Oyuncu

2015- Köprüden Görünüş / Catherine