Ana sayfa Sosyal Medya Nurgül Yeşilçay yeni dizi projesinde dünyada bir ilke imza atacak!

Nurgül Yeşilçay yeni dizi projesinde dünyada bir ilke imza atacak!

tarafından ker_def

Ünlü oyuncu Nurgül Yeşilçay, en son Kefaret isimli diziyle Fox TV ekranında yer aldı. Yaz döneminde final yapan dizinin ardından yeni projeler için çalışmaya başlayan oyuncu, dünyada bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Oyuncunun Poz ismini verdiği projeden ilk bilgiler geldi.

Dizileri, 100’den fazla ülkeye satılan, 2017 yılının dizi ihracat şampiyonu Nurgül Yeşilçay, sadece 50 kişinin sahip olacağı bir dizi projesini hayata geçirdi. Yeşilçay’ın 6 aydır üzerinde çalıştığı, fotoroman mantığında, kamera yerine fotoğraf makinasının kullanıldığı, dünyada ilk olma özelliği taşıyan, 7 bölümlük mini dizi “POZ”, NFT olarak Kasım ayından itibaren satışa çıkacak.

Nurgül Yeşilçay yeni dizi projesinde dünyada bir ilke imza atacak! 9

Yapımcılığını Necati Kocabay’ın, Senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini de Nurgül Yeşilçay’ın yaptığı bölümlerin 3-4 dakika süreceği yeni NFT projesi “POZ” bir Dijiroman’dır. Eskiden fotoromanlarla başlayan bu yolculuk şimdi Dijiroman diye tanımladığımız yeni formuyla hayat buluyor. Bölümlerin akışı sadece fotoğrafla ve fotoğrafın her türlü imkanı kullanılarak sağlandı.

Nurgül Yeşilçay yeni dizi projesinde dünyada bir ilke imza atacak! 10

POZ’un Hikayesi:

Gerilimli kara komedi türünde bir foto dizi olan Poz’da Çocuklu ve evli orta sınıf bir aile olan Suzan ve Harun sıradan bir şekilde hayatlarına devam ederken, Harun ressam bir kıza aşık olur, eşine de hiç belli etmediğini zanneder, fakat Suzan’ın bu durumdan haberdar olmasıyla olaylar bir felakete dönüşür.

Nurgül Yeşilçay yeni dizi projesinde dünyada bir ilke imza atacak! 11