Ana sayfa Dizi Haberleri Önce tv8’in dizileri final yaptı, şimdi de sıra Star TV’ye geldi! İşte final yapacak iddialı dizi!

Önce tv8’in dizileri final yaptı, şimdi de sıra Star TV’ye geldi! İşte final yapacak iddialı dizi!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – 2022 ve 2023 yıllarında televizyon kanalları özellikle günlük diziler konusunda önemli ataklar yaptı. Bu ataklar arasında tv8’in etkili bir çıkışını gördük. 2022 yılı içinde Canım Annem, Yazı ve Kadere Karşı isimli 3 farklı günlük dizi ortaya koyan tv8’in önemli bir stratejisi vardı.

tv8 yetkilileri, günlük dizilerin hem bölüm sayısının fazlalığı hem de etkileyici dram hikayeleri olmaları nedeniyle Türkiye’nin yanı sıra yurt dışında da çok ilgi gördüğünü keşfetti. Bunun sonucunda da 2022 yılında arka arkaya 3 günlük dizi izleyicilerle buluştu.

Erkan Meriç ile Yağmur Öztürk’ün başrolünde yer aldığı Yazgı dizisi bölümüyle birlikte final yaparak izleyicilerine veda etti.

Önce tv8'in dizileri final yaptı, şimdi de sıra Star TV'ye geldi! İşte final yapacak iddialı dizi! 9

Hakan Eratik, Emine Ün ve Nur Erkul gibi isimlerin başrolünde yer aldığı Kadere Karşı isimli dizi de 39. bölümüyle birlikte ekranlara veda etmek durumunda kaldı.

Canım Annem projesi ise en son 259. bölümü yayınlandı ve izleyicilerle tv8 ekranında buluşmaya devam ediyor.

Önce tv8'in dizileri final yaptı, şimdi de sıra Star TV'ye geldi! İşte final yapacak iddialı dizi! 10

Kanal D’nin de Aşk ve Umut ile Hicran isimli projelerle günlük dizi yarışına katıldığını biliyoruz. Her iki dizinin de devam ettiğini hatırlatalım.

Star TV’nin de Toprak ile Fidan isimli, OGM Pictures imzasını taşıyan günlük dizisi bu sezonun dikkat çeken projelerinden birisi oldu.

Hazal Adıyaman ile Osman Aydın’ın başrolünde yer aldığı dizi, yine güçlü bir dram hikayesiydi. Ancak bu dizinin ömrü de çok uzun süreli olmadı. Daha 1 sezonu tamamlayamadan 100. bölümü ile final kararı alınan Toprak ile Fidan bir stratejinin de çöküşü anlamına geliyor.

Önce tv8'in dizileri final yaptı, şimdi de sıra Star TV'ye geldi! İşte final yapacak iddialı dizi! 11

Star TV, saat 19.00’da yayınladığı Toprak ile Fidan dizisi sayesinde aynı saatlerde diğer televizyon kanallarında haber bültenleri yayınlanırken, dizi izlemek isteyenleri çekmek istedi.

İlk bakışta mantıklı gibi görünen ama radikal bir karar olarak algılanan Toprak ile Fidan dizisi için oluşturulan strateji istenildiği gibi gitmedi. Haber saatinde dizi izlemek isteyenlerin sayısı az kaldı ve proje sezon sonuna kadar bile devam edemeyerek, ekran ömrünü tamamlıyor.

Basına yansıyan haberlere göre şimdiye kadar 80 bölümü yayınlanan dizi, 100. bölümü ile birlikte 1 ay içinde izleyicilerine veda edecek.

Bu durum da gösteriyor ki, günlük dizilere büyük yatırım yapan kanallar istedikleri sonucu pek de alabilmiş gibi gözükmüyor.