SON DAKİKA
24 Haziran 2022 22:05

SON HABERLER

Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisi, Pera Palas Oteli’nde boş oda bırakmadı!

Televizyongazetesi.com/Detay – Pera Palas’ta Gece Yarısı, Netflix’te yayınlandığı günden bu yana büyük olay yaratmaya devam ediyor. Bu kez haber dizinin çekildiği Pera Palas Oteli’nden geldi.

Başrollerinde Hazal Kaya ve Selahattin Paşalı’nın yer aldığı Pera Palas’ta Gece Yarısı iki hafta önce Netflix’te gösterime girdi. Sıra dışı hikayesiyle izleyiciyi ikiye bölen dizi hem çok sert eleştiriler aldı hem de çok beğenildi.

Dizi başrol oyuncuları Hazal Kaya ve Selahattin Paşalı’nın yanı sıra, adında yer alan ve çekimlerinin gerçekleştirildiği Pera Palas Oteli’ne de yaradı. Gelen haberlere göre Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinin gösterime girmesinin ardından, Beyoğlu’nda bulunan otele müşteri akını oldu. Öyle ki tüm odalar rezerve edildiğinden, gelmek isteyen müşteriler geri çevrilmek zorunda kalınıyor.

Pera Palas Oteli 1895 yılında açıldı. Hedefi, Orient Express treniyle İstanbul’a gelen Avrupalı turistlerin kalabileceği bir otelin sağlanmasıydı. İstanbul’da Osmanlı sarayları dışında elektriğin verildiği, ilk elektrikli asansörün ve ilk akar sıcak suyun bulunduğu binaydı. Türkiye’nin Avrupa standartlarındaki ilk oteli olan Pera Palas Oteli, kuruluşundan itibaren tarihi olaylara tanıklık ederek kent kültürünün çok önemli simgelerinden biri haline geldi.

1917 yılından itibaren pek çok kez Mustafa Kemal Atatürk’ü de ağırlayan otelin en önemli konuklarından biri de dünyaca ünlü İngiliz polisiye roman yazarı Agatha Christie’ydi. Yazarın en ünlü romanlarından Doğu Ekspresi’nde Cinayeti’ni, ziyaretlerinden biri esnasında 411 numaralı odasında yazdığı söylenir.

Bir gazetecinin zamanda yolculuk yaparak günümüzden Cumhuriyet’in ilk yıllarına gidişini anlatan Pera Palas’ta Gece Yarısı sekiz bölüm olarak Netflix’te yayınlandı. Elif Usman’ın senaristliğini üstlendiği dizide, 1919 yılında Atatürk’e yapılacak bir suikastın önlenmesi için Esra’nın verdiği mücadele ve bu sırada başına gelenler anlatılıyor. Pera Palas’ta Gece Yarısı’nın izlenmesi, Netflix’in verilerine göre 25 milyon saati geçti.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler