SON DAKİKA
18 Eylül 2022 14:59

SON HABERLER

Selçuk Yöntem, Dilan Çiçek Deniz ve Tansu Biçer’in Amadeus oyunu sezonu açıyor!

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment iş birliği ile 3 sezondur kapalı gişe sahnelenen ve 77 oyunda 175 bin seyirciye ulaşan “Amadeus”, 4.sezonu 21 Eylül’de Zorlu PSM’de açıyor…

Selçuk Yöntem (Antonio Salieri), Tansu Biçer (Wolfgang Amadeus Mozart) ve Dilan Çiçek Deniz’in (Constanze) başrolleri paylaştığı oyunun provaları Işıl Kasapoğlu yönetiminde tüm hızıyla devam ediyor.

Sahne önünde 35, sahne arkasında 35 kişiden oluşan toplam 70 kişilik dev kadrosuyla, 3 sezondur kapalı gişe sahnelenen “Amadeus”, 21 -22 Eylül tarihlerinde yeni tiyatro sezonunu Zorlu PSM’de açacak. Büyük ilgi gören oyun, 17-18-30-31 Ekim tarihlerinde yine Zorlu PSM’de sahnelenmeye devam edecek.

Peter Shaffer tarafından kaleme alınan ve usta yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği oyunun kostümleri Nalan Alaylı tarafından hazırlanırken, “Amadeus”un, dönem makyajları ise Neriman Eröz’e ait.

18. Yüzyılda Viyana’da yaşayan efsane besteciler Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin çatışmasını ele alıyor.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler