Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Selçuk Yöntem, Dilan Çiçek Deniz ve Tansu Biçer’in Amadeus oyunu sezonu açıyor!

Selçuk Yöntem, Dilan Çiçek Deniz ve Tansu Biçer’in Amadeus oyunu sezonu açıyor!

tarafından ker_def

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment iş birliği ile 3 sezondur kapalı gişe sahnelenen ve 77 oyunda 175 bin seyirciye ulaşan “Amadeus”, 4.sezonu 21 Eylül’de Zorlu PSM’de açıyor…

Selçuk Yöntem (Antonio Salieri), Tansu Biçer (Wolfgang Amadeus Mozart) ve Dilan Çiçek Deniz’in (Constanze) başrolleri paylaştığı oyunun provaları Işıl Kasapoğlu yönetiminde tüm hızıyla devam ediyor.

Sahne önünde 35, sahne arkasında 35 kişiden oluşan toplam 70 kişilik dev kadrosuyla, 3 sezondur kapalı gişe sahnelenen “Amadeus”, 21 -22 Eylül tarihlerinde yeni tiyatro sezonunu Zorlu PSM’de açacak. Büyük ilgi gören oyun, 17-18-30-31 Ekim tarihlerinde yine Zorlu PSM’de sahnelenmeye devam edecek.

Selçuk Yöntem, Dilan Çiçek Deniz ve Tansu Biçer'in Amadeus oyunu sezonu açıyor! 7

Peter Shaffer tarafından kaleme alınan ve usta yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği oyunun kostümleri Nalan Alaylı tarafından hazırlanırken, “Amadeus”un, dönem makyajları ise Neriman Eröz’e ait.

18. Yüzyılda Viyana’da yaşayan efsane besteciler Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin çatışmasını ele alıyor.