Ana sayfa Dizi Haberleri Seni Çok Bekledim stratejisi çöktü, Star TV’de bu sezon hatalı kararlar çıldırttı!

Seni Çok Bekledim stratejisi çöktü, Star TV’de bu sezon hatalı kararlar çıldırttı!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Analiz Özel – Bu sezon dizi yarışları çok çetin geçiyor. Star TV de farklı projelerle bu yarışta yerini almaya çalışıyor ama verilen hatalı kararların bedelleri de çok ağır olmakta…

Star TV’nin üzerine titrediği Özcan Deniz ile İrem Helvacıoğlu’nu başrolde buluşturan Seni Çok Bekledim beklentileri karşılayamıyor. Dizinin 6. bölümü de geride kaldı ama reytingler izleyicilerin çok yoğun bir ilgi göstermediğine işaret ediyor. 3’lü oranlarla yoluna devam eden dizi, Akrep’in ilk bölümlerinden bile düşük oranlar elde etmeye başladı.

Hatırlanacağı üzere Akrep, Cuma akşamları iyi bir reyting ile başlamış ve sonrasında ortalama reytinglerle iyi bir pozisyon kazanmıştı. Ancak Star TV, Seni Çok Bekledim için gün değişiklikleri yaptı. Sol Yanım günü değiştikten sonra iyice düştü ve finale gitti. Akrep ise toparlanamadı ve o da finale doğru adım adım ilerliyor.

Star TV belki de bu sezonun en yanlış kararlarını veren kanal olarak dikkatleri çekiyor. Güvercin dizisinin son 3 bölümünü yayınlayarak vefa sergileyen ve takdir edilen kanal, Babil dizisini çabuk harcadı… Ayrıca İyi Günde Kötü Günde’ye de yeterli şansı vermedi ve bu projede 6 bölümde finale gitti.

Sol Yanım dizisi de güçlü bir projeydi ve genç oyuncularla iyi bir denklem yakalanmıştı. Hikayesi de ilgi çekici olmasına rağmen gün değişikliği sonrası reytingler adeta çakıldı ve 12. bölümde final kararı çıktı.

Seni Çok Bekledim stratejisi çöktü, Star TV bu sezon hatalı kararlar çıldırttı! 1

Star TV’nin bu sezon diziler konusunda pek de doğru kararlar veremediğine şahit oluyoruz.

Seni Çok Bekledim’i Cuma gününe alma ısrarı kanala Sol Yanım ve Akrep dizilerini kaybettirdi. İzleyici artık Star TV’nin dizilerine biraz şüphe ile bakar oldu. Her an günü değişebilir veya yayından kaldırılabilir bir diziye bağlanmak izleyici açısından çok da mantıklı gelmiyor.

İşte bu deneyimler de televizyonculuk tarihine kayıt edildi. Birçok kanal yöneticisi bu hatalar zincirine düşmemek adına, verdikleri kararlarda izleyicinin alışkanlıklarının ne kadar belirleyici olduğunu da görmeli… Bir diziye bağlananlar günü basit nedenlerle değiştirildiğinde bu durumdan pek de hoşlanmıyor ve izlemeyi bırakabilir.