Ana sayfa Dizi Haberleri Serkan Çayoğlu’nun rol tercihleri değişiyor, stratejisi ilgi çekiyor!

Serkan Çayoğlu’nun rol tercihleri değişiyor, stratejisi ilgi çekiyor!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Sabun köpüğü tarzındaki roller artık Serkan Çayoğlu için geçerli değil! Serkan Çayoğlu’nun yeni proje seçimlerinde canlandıracağı rollerin etkisine bakarak kararlar aldığı yönünde bir değerlendirme yapmak yanlış olmayacaktır.

Kiraz Mevsimi isimli romantik komedi dizisindeki Ayaz karakteri ile meşhur olan Serkan Çayoğlu, birçok hayranı tarafından Börü dizisindeki Kaya veya Halka dizisindeki Cihangir karakterleri ile daha büyük takdir görmüştü.

Oyuncunun geriye doğru bakıldığı zaman seçtiği karakterlerin son yıllarda farklılık sergilediğini görebilirsiniz. Kiraz Mevsimi’nden sonra Hayatımın Aşkı dizisinde izlediğimiz oyuncu, ardından daha etkileyici roller tercih etti. Yeni Hayat dizisindeki Adem karakterinin farklı olduğunu ama tam istenileni veremediği ortada. Serkan Çayoğlu’nun rol tercihleri zaman içinde önemli bir değişim geçirdi.

Örneğin, Bir Zamanlar Kıbrıs isimli dizide Ankaralı karakteri bir misyonu temsil etmiş ve ismi bilinmeyen nice kahramanlara bir gönderme olarak akıllara yazılmıştı. Kıbrıs’ta zulme uğrayan Türk halkının kurtarıcılarından birisi olan Ankaralı karakteri oyuncuya çok yakıştırılmış ve iki sezon süren dram dizisi de büyük beğeni toplamıştı.

Son dönemde ise Serkan Çayoğlu’nun nasıl bir diziyle ekranlara geri dönüş yapacağı konuşuluyordu. Basında yer alan haberlere göre oyuncu Fox TV için çekimlerine yakında başlanacak olan Aşk-ı Destan: Gülcemal isimli yeni bir diziyle anlaştı.

Yeni dizi görüşmeleri yapıldığı bilinen oyuncunun son yılların etkili yapım firmalarından olan MF Yapım ile anlaşması önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Eda Tezcan gibi tanınmış bir senarist tarafından hikayesi oluşturulan Aşk-ı Destan: Gülcemal yine bir dram dizisi olacak ve Gülcemal ile kardeşlerinin trajedi dolu hayatını anlatacak.

Serkan Çayoğlu’nun artık romantik komedi tarzında projede yer almaması, seçtiği rollerin farklı deneyimler yaşamasını sağlayacak hikayeleri barındırması dikkatlerden kaçmıyor.

Oyuncu, kariyer yolculuğunda sabun köpüğü gibi kaybolup gidecek rolleri değil, akıllarda kalacak ve ilerleyen yıllarda da hatırlanacak işlerde yer almayı hedefliyor.