Ana sayfa Dizi Haberleri Show TV’deki Kızılcık Şerbeti dizisinin en büyük engeli Yalı Çapkını oldu!

Show TV’deki Kızılcık Şerbeti dizisinin en büyük engeli Yalı Çapkını oldu!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Cuma akşamları artık Yalı Çapkını dizisinin başarısı ile konuşuluyor. Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir’in başrollerinde yer aldığı dizi, hikayesi ve izleyicilerin kısa sürede büyük beğeni göstermesi ile öne çıktı. Sezonun en iyi reytinglerini yeni dizisi olması noktasında da Yalı Çapkını, kısa sürede büyük iş başardı.

Yalı Çapkını dizisinin aynen Gönül Dağı gibi çift haneli reytinglere ulaşabiliyor olması da cuma rekabetindeki tüm dizilerin korkulu riyası olmasına neden oldu. Kızılcık Şerbeti isimli Show TV dizisi de çok iddialı geliyor ve şu anda en önemli engel olarak da Yalı Çapkını dizisinin bu müthiş çıkışı gözüküyor. Cuma akşamları Arka Sokaklar, Yalnız Kurt, Kasaba Doktoru ve İyilik isimli yapımlarda ciddi bir reyting düşüşü yaşandı. Bunun nedeni ise Yalı Çapkını dizisinin müthiş çıkışı olarak gözüküyor.

Show TV'deki Kızılcık Şerbeti dizisinin en büyük engeli Yalı Çapkını oldu! 8

Şimdi de Show TV, 28 Ekim Cuma akşamı Kızılcık Şerbeti dizisi ile bu rekabete katılacak. Dizinin şimdiye kadar yarattığı sosyal medya ve basın ortamındaki etkisi düşünülür ise, iyi bir reyting alması bekleniyor. Ancak Yalı Çapkını dizisi çok büyük bir izleyici kitlesini kendisine bağladığı için Kızılcık Şerbeti’nin öne çıkması o kadar da kolay olmayacaktır.

Barış Kılıç, Evrim Alasya, Settar Tanrıöğen, Sıla Türkoğlu, Sibel Taşçıoğlu, Doğukan Güngör ve Müjde Uzman’ın başrollerinde yer aldığı “Kızılcık Şerbeti”nin ilk bölümünde elde edeceği reytingler ve izleyicilerin de ilgisi çok önemli olacak.

En büyük hayalini aşık olduğu Doğa  ile evlenerek gerçekleştiren Fatih, iki farklı kültürdeki ailelerinin bir araya gelmesiyle büyük bir sınav verecek. Türkiye’de benzerleri birçok kez yaşanan bu durumun bir de ekrana yansıyan şekli herkesin merakını süslüyor.

Dizi başlamadan önce yapılan olumsuz eleştirilerin çok da gerçekçi olmadığı da yapımcı Faruk Turgut ve oyuncu Evrim Alasya’nın sözleri ile anlaşılmıştı.

Show TV'deki Kızılcık Şerbeti dizisinin en büyük engeli Yalı Çapkını oldu! 9

Peki Kızılcık Şerbeti’nin konusu ne? İyi eğitimli, realist ve modern bir kadın olan Kıvılcım (Evrim Alasya), eşinden boşandıktan sonra dimdik ayakta kalmış, iki kızını da inandığı değerler doğrultusunda yetiştirmiştir. Küçük kızı Çimen (Selin Türkmen) henüz liseye devam etmekte, büyük kızı Doğa (Sıla Türkoğlu) ise üniversitede diş hekimliği okumaktadır.

Kıvılcım’ın tek isteği çocuklarının ileride başarılı ve mutlu olmalarını görmektir. Doğa’nın daha üniversiteye girdiği ilk yıl erkek arkadaşıyla evlenmesiyle büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Kıvılcım, hayatının şokunu kızının kocasının ailesiyle tanışmasında yaşar.

Doğa’nın kocası Fatih’in (Doğukan Güngör) ailesi oldukça muhafazakâr bir ailedir. Kıvılcım, kızının hayata bu kadar farklı bakan bir aileyle yapamayacağını düşünür. Doğa ise aşklarının her türlü farklılığın üstesinden geleceğine inanmaktadır. “Kızılcık Şerbeti” doğruları aynı, yöntemleri farklı olan iki uç aile arasında kalan bir aşk hikayesidir.