Ana sayfa Dizi Haberleri Sipahi dizisi Teşkilat’ın kopyası eleştirisi doğru değil ama keşke kopyalasaydı!

Sipahi dizisi Teşkilat’ın kopyası eleştirisi doğru değil ama keşke kopyalasaydı!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Sipahi dizisi Show TV ekranında pazartesi akşamları yayınlanıyor ve şimdiye kadar da 4 bölüm ekrana geldi. Dizinin zorlu rakipleri karşısında reytinglerinin düşmekte olmasının nedeni, reyting rekabetinin sert olması değil. Sipahi dizisinde bir aksiyon dizisinde en çok aranan şey yok. Yani aksiyonu zayıf ve Teşkilat dizisinin bile eleştirilen aksiyon olayına yaklaşamıyor.

Dizi izleyicileri “Teşkilat’ın aksiyon gücüne ulaşabilse” Sipahi dizisini daha heyecanla izleyecektir. Ancak bu aksiyon konusunda Sipahi’nin konseptini kopyaladığı eleştirisi yapılan Teşkilat dizisine yaklaşması mümkün değil. Birçok izleyici, “Keşke Teşkilat’ı kopyalasalardı daha iyi olurdu” diye düşünmeden edemiyor.

Kaan Yıldırım ve Kerem Alışık rollerine yakışan ama aksiyonun tam olarak izleyicilere hissettirilememesinin sorununu yaşayan iki isim olarak öne çıkıyor. Özge Gürel ise bambaşka bir noktada duruyor. Terörle mücadele komiseri Canan olarak izlediğimiz oyuncuya bu rolün yakıştığını söylemek çok da doğru olmaz.

Birçok dizi hayranına göre Özge Gürel elinden geleni yapıyor ama ona yazılan karakterde sorun var. Canan karakterinin hala Korkut Ali’nin ajan olduğunu anlayamamasına kızan izleyiciler, Özge Gürel’in rol ile uyumsuzluğunun sahnelere yansıdığını düşünüyor.

Dizinin 5. bölüm fragmanına yorum bırakan bir dizi hayranı şöyle diyor: “Ben artık Canan’ın ekibin içine yer almasını istiyorum. Çok ayrı geliyor böyle. Umarım bu durum hızla değişir. Komiser bizimkileri öğrense, içlerine girse yeni konu çıkacaktır.”

İzleyicinin yorumunda bile yeni konular ve yeni olaylara ne kadar çok ihtiyaç olduğu ortada. Birçok kişi benzer düşünceye sahip ve Özge Gürel için yazılan hikayenin eksik olduğunu düşünüyor.

Canan ile Korkut Ali’nin birlikte operasyon yapması, senaryonun bunu ortaya çıkarmasını bekleyen izleyiciler, böylece diziye hareket geleceğine inanıyor.

Dizinin 4 bölümdür yerinde saydığını düşünen bir başka izleyici ise, Canan karakterinin bu haliyle gereksiz bir karakter olduğunu düşünüyor. İzleyici yorumunda şu detaya dikkat çekti: “Böyle giderse Canan diziye final yaptırır. Özge Gürel diziye yakışıyor ama yazılan senaryo ona yakışmıyor.”

Canan karakteri özelinde izleyicilerin senaryoda ciddi sorun olduğunu belirten birçok mesajını sosyal medya ortamında görebilirsiniz.