Ana sayfa Sosyal Medya IMDB Starmetre’nin Türk oyuncular sıralamasına, Tuba Büyüküstün ve Cem Yiğit Üzümoğlu damgasını vurdu!

IMDB Starmetre’nin Türk oyuncular sıralamasına, Tuba Büyüküstün ve Cem Yiğit Üzümoğlu damgasını vurdu!

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com/Detay – Bilgi bankası olarak adlandırılan IMDB tarafından haftalık olarak düzenlenen Starmetre tablosuna, tüm dünyadaki ünlü oyuncuların yanı sıra Türk oyuncular da girmekte. Dijital platformların da yaygınlaşması ile birlikte, Türkiye’de çekilen dizilerin uluslararası arenada daha çok izlenmesi ve dikkat çekmesi ile oyuncularımız da büyük ilgi görüyor.

Starmetre’de her hafta Türk oyuncuların sıralamaları ayrıca sıralanmakta. Özellikle dijital platformlardaki dizilerinin öne çıkması ile birlikte bazı oyuncuların sıralamada üst sıralara çıktıkları görülüyor! Bir kaç hafta önce Netflix’in yeni dizisi Sıcak Kafa’nın yayınlanması ile birlikte dizinin oyuncuları Hazal Subaşı ve Osman Sonant, ilk sıralarda yer almışlardı.

Son yayınlanan Starmetre’ye ise bu kez ikinci sezonu 29 Aralık’ta yayınlanan Netflix’in ‘Rise of Empires: Ottoman’ dizisinin oyuncuları damga vurdu! Başrolde yer alan ve Fatih Sultan Mehmed’i oynayan genç kuşağın başarılı oyuncularından Cem Yiğit Üzümcüoğlu ile üvey annesi Mara Hatun’a hayat veren Tuba Büyüküstün, IMDB Starmetre’nin Türk oyuncular listesinde ilk sıralarda yer aldı.

Tuba Büyüküstün, Top 50’nin yer aldığı listede 1. sırada bulunuyor. 2 Ocak tarihli listenin 2. sırasında ise Cem Yiğit Üzümoğlu yer almakta. Listenin değişmeyen ismi Can Yaman’ın da yine 3. sırada olduğu görülüyor.

Tablonun yükselen isimlerinden Bensu Soral da yine 4. sırada. Hazal Subaşı ise biraz daha gerileyerek 5. sırada yer almaya devam ediyor. Rice Of Ottoman’ın ilk sezonunda yer alan Damla Sönmez de listeye 6. sıradan girdi. Kerem Bürsin, Ayça Ayşin Turan, Öznur Serçeler ve Hande Erçel de ik 10’da yer alan isimler arasında…