Ana sayfa Dizi Analiz Teşkilat 76. bölüm analizi, Hasan Atmaca kendisini feda etti!

Teşkilat 76. bölüm analizi, Hasan Atmaca kendisini feda etti!

tarafından ker_def

TRT 1’de yayınlanan, yapımını TIMS&B Productions, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın gerçekleştirdiği ‘Teşkilat’ yetmiş altıncı bölümüyle reyting listesinde ilk sıraya oturdu. Dizide Gürkan Uygun’un canlandırdığı Hasan Atmaca karakterini bölüme damgasını vurdu.

Teşkilat yetmiş altıncı bölümü ile reytinglerde tüm izleyici gruplarında günü birincilikle tamamladı. Teşkilat’ta Dün Akşam Neler Oldu? Hasan Atmaca Kendini Feda Etti…

Ömer, Hartley’in söylediklerine inanmak istemese de Zehra’dan da Efkar’ın babası olduğu gerçeğini duyunca dünyası alt üst oldu. Hartley yıllardır saklı kalan sırrı ortaya çıkarırken Ömer’i de bir seçim yapmak zorunda bıraktı. Ancak çıkan çatışmada ortalık karışınca Hartley olay yerinden kaçtı, Ömer ve Zehra Hartley’in peşinden gitti.

Efkar ise Francis’in elinde bomba yüklü bir araçla tutulurken Hartley sinsi planıyla, Hasan Atmaca’yı vatan haini bir intihar bombacısı olarak göstererek hem Ömer’den hem de Hasan Atmaca’dan intikamını almak istedi. Tehdidin büyüklüğü Teşkilat’ı harekete geçirdi. Ekip, bombalı saldırıyı engellemek için seferber oldu.

Diğer yanda Ömer, annesiyle geçmişin yüzleşmesini yaptı. Gerçeklerin ondan saklanmasıyla ilgili hesap sordu. Ömer, Efkar’ın tutulduğu yerin adresine ulaşınca babasını kurtarmak için yola çıktı. Bu sırada sınır karakoluna baskın yapıldı. Ömer babasını tutulduğu yerden kurtarırken yıllar sonra büyük kavuşma yaşandı. Çatışma sırasında teröristleri fark eden Hasan Atmaca, bomba yüklü aracın peşine düştü. Hasan Atmaca kendini feda ederek saldırıyı önledi.

‘Teşkilat’ yeni bölümleriyle her pazar TRT 1’de!