Ana sayfa Dizi Haberleri TRT1’den birbirinden ünlü, efsane olacak 3 dönem dizisi geliyor!

TRT1’den birbirinden ünlü, efsane olacak 3 dönem dizisi geliyor!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – TRT1 için yeni sezonda hazırlanmakta olan dönem dizilerinin sayısı şu anda 3 olarak ortaya çıktı. Bunlardan birisi Barbaros dizisi… Akdeniz’i Türk Gölü haline getiren Kaptan-ı Derya Barbaros Hayreddin Paşa’nın hayatının anlatılacağı dizi projesinin hazırlıkları sürüyor. Dizide Çağatay Ulusoy başrolde yer alacak. Oyuncu, Barbaros Hayreddin Paşa’nın ağabeyi Oruç Reis karakterini canlandıracak.

TRT1’in ayrıca iki farklı dönem dizisi için de yapımcılarla çalışmakta olduğu ortaya çıktı. TV100’den Birsen Altuntaş’ın haberine göre bu dizilerden birisi Mevlana, diğeri ise Nizamı Alem olacak..

Mevlana’nın hayatının anlatılacağı 60 dakikalık dizi projesi için oyuncu seçme çalışmaları sürüyor.

Akli Film tarafından hazırlanan Nizamı Alem ise Selçuklu Devleti’ni anlatacak. Bu dönemde Selçuklular ile Haşhaşi isimli fedai grubunun kurucusu Hasan Sabbah arasındaki çetin mücadele konu edilecek.

Hasan Sabbah kurduğu tarikatın suikaste dayanan farklı askeri taktikleri efsane olmuş durumda. Dizinin senaryosunu Serdar Özönal yapıyor. Filmin yapımcısı ise Emre Konuk.

TRT1’de 4 sezondur devam eden dönem dizisi Payitaht Abdülhamid dizisi de 5. sezonuyla birlikte gelecek sezon da ekrandaki yerini alacak.