Ana sayfa Dizi Haberleri Türkiye’de çok başarılı olan Çağatay Ulusoy’la Yeşilçam dizisi ABD’ye açılıyor!

Türkiye’de çok başarılı olan Çağatay Ulusoy’la Yeşilçam dizisi ABD’ye açılıyor!

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – BluTV’nin bugüne kadar en çok izlenen dizisi olan ve herkesten büyük övgü alan Yeşilçam dizisi başarısını yurt dışına taşımaya hazırlanıyor. Tamamen yerli bir içerik olan Yeşilçam, ABD’li kanalların karşısına çıkıyor.

Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Afra Saraçoğlu, Selin Şekerci’nin yer aldığı Yeşilçam, BluTV’nin en çok izlenen dizileri arasında birinci olmuştu. İki sezon olarak yayınlanan dizi izleyicilerini yetmişli yılların Yeşilçam’ına götürmüş, büyülü bir dünyayı anlatmıştı. Dizi iki sezon devam etmişti.

Yeşilçam dizisi şimdi de ABD’ye açılıyor. Başarılı dizi ABD’nin Los Angeles şehrinde düzenlenen uluslararası televizyon dizisi ve filmi fuarı LA Screenings’te kanalların ve yapımcıların karşısına çıkıyor. Bugün başlayan ve 22 Mayıs’a kadar sürecek olan fuarda Yeşilçam da yer alacak. Yeşilçam’ın LA Screenings’te yer alacak olması, dağıtımcı şirket Calinos Entertainment tarafından duyuruldu.

Yönetmenliğini Çağan Irmak’ın üstlendiği Yeşilçam dizisi kısa süre önce İsrail’de de gösterime girmişti. Yeşilçam’ın renkli hayatını başarılı kostümlerle ve dekorlarla aktaran, izleyicileri bambaşka bir hayata taşıyan Yeşilçam, Çağatay Ulusoy’un da kariyerinde önemli bir sıçrama noktası oldu. Çağatay Ulusoy, Yeşilçam ile birlikte kariyerin olgunluk dönemini yaşadı.

Usta yönetmen Çağan Irmak’ın projesi olan Yeşilçam’ın senaryosu Levent Cantek ve Volkan Sümbül’e ait. Türk sinemasının çok renkli bir dönemi olan Yeşilçam’ın perde arkasını anlatan dizide sinema sektörüne hayatını adamış Semih Ateş’in maceraları anlatılıyor.

Tamamen yerli bir içerik olan Yeşilçam’ın dünyada büyük ilgi görmesi bekleniyor. Masalsı hikayesi, renkli kostümleri ve eğlenceli sahneleriyle Yeşilçam, 70 yılların büyülü dünyasını anlatıyor.