SON DAKİKA
20 Eylül 2022 15:13

SON HABERLER

Ünlü oyuncu Nilperi Şahinkaya bu akşam tiyatro sahnesinde hayranlarıyla buluşuyor!

TelevizyonGazetesi.com / Detay –Ekranlarda en son Yasak Elma dizisinde rol alan ünlü oyuncu Nilperi Şahinkaya, ardından Netflix’de yayınlanan Cem Yılmaz’ın Erşan Kuneri dizisinde yer aldı.

Erşan Kuneri’de başrol oyuncuları arasında bulunan ve çok etkili bir performans ortaya koyan oyuncu hem yetenekleri hem de güzelliği ile dizinin öne çıkan isimlerinin başında geldi.

Dizide ‘Seyyal’ karakterini canlandıran oyuncu o dönem yaptığı açıklamada “Karakterimle ilgili hiçbir eleştiri almadım. Bu kadarını beklemiyordum. ‘Seyyal’ karakteri çok sevildi. Düşündüğümden daha çok sevildi ve çok mutlu oldum” şeklinde konuşmuştu.

Nilperi Şahinkaya bu akşam saat 21.00’de Küçükçiftlik Park sahnesinde, Doğal Afet adlı oyunla hayranlarının karşısına çıkacak. Tek perdelik ve tek kişilik oyun, sığınakta tek başına kalan bir kadının yaşadıklarına odaklanıyor.

Nilperi Şahinkaya’nın enerjik ve ışıltılı oyunculuğuyla dikkat çeken Tiyatro Germinal yapımı Doğal Afet, Küçükçiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek. ABD’de oyunları en çok sahnelenen yazarların başında gelen Lauren Gunderson’un 2018’de kaleme aldığı Doğal Afet, seyirciyi inişli çıkışlı bir hikâyeye sürüklerken türlü hesaplaşmalarla da baş başa bırakıyor.

Ahmet İlker Ergin’in yönettiği oyun, tek kişilik bir metin olmasına rağmen tercih edilen anlatım tarzı ve Şahinkaya’nın dinamik oyunculuğuyla kalabalık bir kadro seyrediyormuş hissi uyandırıyor. Sığınakta tek başına bir kadın… Kafasında soru işaretleri ve yaklaşmakta olan bir fırtına… Olmak ya da olmamak veya gitmek ya da gidememek… Az sonra varacak olan bir şeylerin varlığından haberdar olduğumuz o anda gelen hesaplaşma hissi… “Nerede yanlış yaptım? 1/16 gerçekleşen şiddetli bir fırtına bana mı denk geldi? Geçmişle hesaplaşma vakti. Daha doğru seçimler mi yapmalıydım? Tekrar Hamlet, gitmek ya da gidememek, hareket etme kabiliyetini yitirmek.”

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler