Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Uyanış Büyük Selçuklu dizisi için yüksek reytingler artık sıradan bir konu!

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi için yüksek reytingler artık sıradan bir konu!

tarafından admin

Pazartesi akşamları reytinglerin birincisi konumundaki Uyanış Büyük Selçuklu, dün akşam yayınlanan 17. bölümü ile yine güçlü bir sınav verdi. Dizinin 10-11 arası gelen reytingleri ile tüm kategorilerde birincilikler elde etmesi şaşırtıcı değil, artık alışkanlık yaptı… Peki 17. bölümde neler yaşandı? Zübeyde Hatun ile Başulu Hatun karşı karşıya geldi. Herkesin sakladığı Sencer’le ilgili büyük sırrı, Zübeyde Hatun, Melikşah’a söyleyecek mi? Hasan Sabbah kurtulabilecek mi? İşte bu sorular da diziden sonra akıllara takılı kalan konular oldu.

TRT 1’in bu sezonki en çok konuşulan yapımlarından olan ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’nun dün akşam ekranlara gelen bölümünün finalinde Zübeyde Hatun’un Kınık Obası’na geldiği anlarda nefesler tutuldu. Başulu Hatun’a geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Zübeyde Hatun’un Başulu’yu gördüğünde yaşadığı şok, Nizamülmülk ve Gazali’nin yıllardır herkesten sakladığı sırrı Melikşah’a söyleyecek mi sorusunu akıllara getirdi. Zübeyde Hatun’un bu büyük gerçeği nasıl karşılayacağı şimdiden merak uyandırdı.

Bölümde Nizamülmülk ile yüzleşen Hasan Sabbah onu atlatarak Sırlar Kitabı’nı da alıp gizli tünelden saraydan kaçmayı başardı. Bu anların soluk soluğa izlendiği dizide Sabbah, tüm Batıni fedailerini bu savaş için harekete geçirirken Faysal ve Behram’ın da yardımıyla Markus’a ulaşarak onunla ittifak yaptı. Melikşah ve Nizamülmülk ile Selçuklu askerlerinin bizzat aradığı Sabbah’ın tam da kaçabildiğini sandığı dakikalarda uçurumdan aşağı atıyla birlikte atlaması nefesleri kesti. “Sabbah için bu sefer gerçekten yolun sonu mu geldi?” sorusunun sorulduğu dizide Markus’un paralı askerleri toplamak üzere harekete geçmesi Selçuklular ile hem Batıniler hem de Haçlılar arasındaki mücadelede dengelerin değişeceğinin sinyallerini verdi.

Sencer’in Haçlılar ve de Markus’la kıyasıya savaştığı anlarda Markus’a üstün gelip ona kılıç doğrulttuğu an heyecan yarattı. Bölümde Zübeyde Hatun’un kendi kurallarını sarayda konuşturduğu ve Terken’in gözleri önünde Mahmelek’e zor anlar yaşattığı dakikalar, sarayın içinde yaşanan bu ayrı mücadelenin kolay kolay bitmeyeceğini kanıtladı.

‘Uyanış: Büyük Selçuklu’, dün akşam ekranlara gelen bölümüyle birinciliği her hafta olduğu gibi adını yazdırdı. Dizi, sosyal medya mecrası Twitter’da ise uzun süre TT listesinde kaldı. Hasan Sabbah da hakkında çok konuşularak uzun süre TT’de yer aldı.

‘Uyanış: Büyük Selçuklu’nun yeni bölümü 25 Ocak Pazartesi akşamı saat 20:00’da TRT 1’de ekranlara gelecek.