Ana sayfa Dizi Haberleri Yılan Hikayesi dizisinin Rambo Berk’i Ferhat Yılmaz’ın son haline şaşıracaksınız!

Yılan Hikayesi dizisinin Rambo Berk’i Ferhat Yılmaz’ın son haline şaşıracaksınız!

tarafından ker_def

Türk televizyon tarihinin en beğenilen dizileri arasında kabul edilen Yılan Hikayesi dizisinde canlandırdığı Rambo Berk karakteriyle hafızalara kazınan, son olarak da Sevda Kuşun Kanadında dizisiyle izleyicilerle buluşan başarılı oyuncu Ferhat Yılmaz, son haliyle görenleri şaşırttı.

Fazla kilolarıyla bilinen Yılmaz, sosyal medya hesabında paylaştığı videoda geçirdiği mucizevi süreci ve yaşam tarzının nasıl değiştiğini takipçileriyle paylaştı.

Nasıl Zayıfladığını Açıkladı

Galatasaray Kulübü’nde eski milli kürekçiyken de kilolu olduğunu belirten Yılmaz, mide küçültme ya da balon taktırma gibi operasyonlara kesinlikle başvurmadığının altını çizerek geçirdiği inanılmaz değişimi şu sözlerle açıkladı; “Yemek yapmayı ve yemeyi küçük yaşlarımdan beri hep çok sevdim. Zayıflamayı da düşünmüyordum. Ancak bir oyuncu bedenini her zaman daha çok kullanmak ister ve kilolar zaman zaman iş hayatımı da kısıtlıyordu. Bu süreçte bir arkadaşımın önerisiyle Samsun’da yaşayan Op. Dr. Kerim Güzel ile yollarımız kesişti. Birçok testle kilo alma sebebimi çok detaylı bir şekilde araştırdı. Sonrasında yaptığı metabolik mini by-pass ameliyatıyla da bir hafta içerisinde planlanan program dahilinde kilo vermeye başladım. Kilo verdikçe kendimi daha sağlıklı ve mutlu hissediyorum.”

Ameliyat sonrası yaklaşık bir ayda 26 kilo veren Yılmaz, artık uyku düzensizlikleri, boyun-sırt ağrıları, gece horlamalarının kesildiğini belirterek kronik rahatsızlıklarının son bulduğunu söyledi.

Hedefinin 7 ay içerisinde 80 kiloya inmek olduğunu belirten Ferhat Yılmaz, her gün fitness yaparak ve yüzerek de yaşam tarzını değiştirdiğinin altını çizdi.