SON DAKİKA
20 Temmuz 2019 12:18

SON HABERLER

Zuhal Topal’la Sofrada yarışmasında sarımsak olay oldu! Kayınvalide şoke etti!

Televizyongazetesi-Analiz

Fox TV’de yayınlanan Zuhal Topal’la Sofrada programında bu hafta Gaziantep’ten gelin ve kayınvalideler yarışıyor.

Programın 151. bölümünde Antepli kayınvalide Selma Mülhim’in gelini Ayşe Hanım yarıştı.

Yeni haftada bir tek kişi dışında diğer kayınvalideler Antepli ama Firuzan Hanım İstanbullu çıktı.

Doğal olarak acılı, bol salçalı ve yağlı yemeklere karşı bir antipatisi olan Firuzan Hanım, yarışmanın yeni haftasına damga vuracak açıklamalarına ilk bölümden başladı.

Firuzan Hanım’ın yemek seçtiği ve mide rahatsızlığı olduğu da ortaya çıkınca, diğer kayınvalidelerin eleştirisini aldı.

Firuzan Hanım, “Çok da alışamadım yöresel yemeklere. Tadarım, baharatı belli oranda kullanılırsa. Salçası, yağı ağır geliyor” sözleri tepkiye neden oldu.

Filiz Hanım’ın “İstanbulluysanız İstanbul’dan katılsaydınız” tepkisi üzerine diğer kayınvalideler de tepki gösterdi.

19 yıldır Antep’te yaşadığını ve Antep mutfağını bildiğini belirten Firuzan Hanım, Antepli gelin ve kayınvalidelerin yarıştığı yarışmaya gelininin isteği üzerine katıldığını söyledi.

Bu tartışmanın ardından yemeklere çatalın ucuyla bakan Firuzan Hanım, genel olarak hiç bir yemeği beğenmedi ve geline 3 puan verdi.

Ara sıcakta servis edilen Beyti’nin hem et harcında hem de yoğurdunda sarımsak olması üzerine Firuzan Hanım, tepki verdi.

Firuzan Hanım’ın “Kendimi daha özel hissetmek isterdim sözleri” şoke etti.

Sarımsak sevmeyen Firuzan Hanım’ın sofraya ayrıca sarımsaksız yoğurt da konulması gerektiğini böylece özel hissedeceğini belirtti.

Gelininin kendisini özel hissettirdiğini belirten Firuzan Hanım, itiraz eden kayınvalide “Sizin namınıza ben bir şey diyemem. Ne isteğiniz varsa siz de iletin” diye konuştu. Kendi gelininin kendisini hep özel hissettirdiğini, masa düzenini bile ona göre yaptığını söyledi.

“Sarımsak size kendinizi sıradan mı hissettiriyor” diye soran Zuhal Topal’a Firuzan Hanım, “Sarımsak hassas noktam” yanıtını verdi.

“Kayınvalideler daha dirençli, güçlü olursunuz, saçlarınız parlar” uyarıları üzerine Firuzan Hanım, deneyeceğini söyledi.

Yeni haftaya Firuzan Hanım, diğer kayınvalidelerden farklı ve eleştiriler yorumlarıyla damga vurdu.

İlgili Haberler