Ana sayfa Dizi Haberleri Ne devri, resmen Yasak Elma sayfasını kapattılar! Ters köşenin alasını yaptılar!

Ne devri, resmen Yasak Elma sayfasını kapattılar! Ters köşenin alasını yaptılar!

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Fox TV’de yayınlanan Yasak Elma dizisinden beş karakterin aynı anda ayrılmasının ardından diziye yeni isimler dahil oldu. Geçtiğimiz hafta yayınlanan 85. bölümün ardından, dizide büyük bir değişiklik olacağı biliniyordu ama böylesini hiç kimse beklemiyordu! İzleyiciyi adeta şoka uğratan, ters köşe yapan bir bölümle dün akşam ekrana geldi Yasak Elma.

Dizide Halit’in ölmesinin ardından hisseler de bölüşüldü. Ancak büyük bir sorun vardı, borsada şirketin hisseleri batıyordu. Mert de buna çare olarak yeni bir ortak önerdi. Adanalı bu iş adamı, şirketi bırakın diziyi ele geçirdi resmen!

Erdal Özyağcılar’ın oynadığı Hasan Ali Kuyucu, Çukurovalı zengin bir işadamı olarak diziye dahil oldu. Argun Holdinge ortak olan bu adamın, Halit gibi kötü bir karakter olması bekleniyordu ama bambaşka bir adam çıktı! Babacan bir adam olan Hasan Ali Kuyucu’nun şirketi almasıyla birlikte evinde düzenlediği ‘kaynaşma yemeği’ izleyenleri kahkahalarla güldürürken şaşkınlık içinde bıraktı!

Yasak Elma dizisi, entrikanın bol olduğu diziden, komedisi bol bir türe dönüştü adeta! Hasan Ali Kuyucu karakteri, nev-i şahsına münhasır, iyi niyetli, babacan, dürüst ve sevecen bir insan olmasının yanı sıra diziye Adana’nın gelenekselliğini de getirdi…

Kaynaşma yemeğinde Ender, Zehra ve Şahika’yı şoke eden anlar yaşandı! Mert’in de dahil olduğu yemekte yöresel yemekler sunuldu, saz heyeti sıra gecesi takdimi yaptı, yemek esnasında şarkıcı Gülçin yeni albümü Davet’ten Sana Aşığım şarkısını okudu.

Tüm bunlar izleyenlere bambaşka bir dizi izliyormuş hissini yarattı. Yani söylendiği gibi bir devir kapanmanın dışında, Yasak Elma adeta bir sayfa kapatıp, yeni bir sayfa açtı!

Yemekte yağan karlara izleyicinin bakakalışı da aynı Ender’in şaşkınlık ve şoka uğramış biçimde kalmasıyla aynıydı adeta!

Gülmekten yerlere yatıran bu sahnelerle birlikte izleyici hem eğlendi, hem de Yasak Elma’nın eski halini aradı. Tabii yeni duruma alışamayanlar, eleştiriler de yaptı sosyal medyada. Yorumları aşağıda okuyabilirsiniz.

Ancak diziye dahil olan ve Berk Oktay’ın oynadığı Çağatay karakterine Yıldız’ın yaptığı kurlar ise izleyenlere hiç yaşanamayan Kerim aşkını hatırlatıp üzdü. Fakat o sahnelerdeki komedi de bir başka güldüren kısımdı.

Gülenay Kalkan Ünlüoğlu’nun Çağatay’ı annesi ve Hasan Ali Kuyucu’nun eski karısı rolüyle katıldığı dizide, bir de Hasan Ali’nin metresi sanılan Yıldız’ın hali de yine bir başka absürt durum oluşturdu.

86. bölümde yaşananlar, izleyenlere hakikaten ters köşe yaptı! Diziye yeni giren karakterler, durumu ilginç bir yere götürürken, alışkanlıkları da bozarak başka bir hikaye ile buluşturdu izleyiciyi.

Ama zaten Yasak Elma dizisinin misyonu bu: Beklenmeyeni yapmak, absürtlükte sınır tanımamak! Bakalım bir sonraki bölümde izleyiciyi daha neler neler bekliyor?

İşte dizideki o karlar yağan yemek sahnesi ve sosyal medyada paylaşılan bazı mesajlar: