17 Ağustos 1999 depreminin acısı dizi olarak yürekleri yakmaya geliyor!

13 Temmuz 2018 Cuma, 17:43
17 Ağustos 1999 depreminin acısı dizi olarak yürekleri yakmaya geliyor!

Türkiye’nin son dönemde yaşadığı en büyük felaketlerden birisi olan, yıllardır akıllardan çıkmayan ve büyük dramın yaşandığı 17 Ağustos 1999 depremi, televizyon ekranına dizi olarak gelecek.

Marmara bölgesinde yaşayanların hala anılarının taze olduğu 17 Ağustos depremini anlatacak dizinin ismi Yarım olarak belirlendi.

Süperviezorlüğünü Fikret Kuşkan’ın yapmakta olduğu dizi için çalışmalara başlandı.

17 Ağustos 1999 depremini konu alan ‘’Yarım’’ ile Hollywood’un en önemli senaryo yarışmalarından Truby Awards’ta ‘’En iyi drama dizisi’’ dalında ödüle layık görülen genç oyuncu Fırat Temir, dizi sektörüne hızlı bir giriş yapmayı hedefleyen Od Yapım’la el sıkıştı.

“Yarım” dizisi için iddialı bir oyuncu kadrosu kurmaya hazırlanan yapım şirketi, cast çalışmalarına başlandığını, prodüksiyon faaliyetlerinin de son hızıyla devam ettiğini duyurdu.

Dizide travma sonrası stres bozukluğu hastalığıyla mücadele eden başrol karakteri Rüzgar’a hayat verecek olan Temir, ‘’ Kariyerimde hissettiğim en kıymetli, en özel sorumluluk. Rolümün hakkını vermek için hem mental, hem de fiziksel olarak en iyi şekilde hazırlanıyorum. ’’ diyerek heyecanını dile getirdi.

Projenin süpervizörlüğünü yapan ünlü oyuncu Fikret Kuşkan ise “Yarım, üç sene boyunca üzerinde özenle çalışılmış bir proje. Bu insanların öyküsünü seyircilere nitelikli bir şekilde aktarabilmek adına, her biri alanlarında uzman dünyaca ünlü profesyonellerle çalışıldı. Yalnızca bir televizyon dizisi olmanın ötesinde, Gölcük’te “Umut Atölyesi” adında bir kuruluş oluşturup gerek travma sonrası stres bozukluğuyla ilgili, gerekse deprem kuşağında yaşayan bir ülke olarak bundan sonrasında başımıza gelebilecek afetler ve olası kayıplar hakkında güçlü bir farkındalık yaratmak istiyoruz.’’ dedi.

fikret kuşkan haberleri için

yarım haberleri için