Ana sayfa Dizi Haberleri Adım Farah dizisini izlerken Behzat Ç’yi hatırlamak ! Fırat Tanış’ın üzerine bu rol yapışır!

Adım Farah dizisini izlerken Behzat Ç’yi hatırlamak ! Fırat Tanış’ın üzerine bu rol yapışır!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Analiz Özel – Adım Farah dizisinin ilk bölümünün yayınlanmasının ardından Fırat Tanış’ın canlandırdığı Mehmet Koşaner karakterinin ortaya koyduğu havanın, Behzat Ç dizisi ile geniş bir izleyici kitlesini etkileyen bir hava olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Elbette ki tek bir bölümden böyle bir duygu çıkartmak bir zorlama gibi gözükse de, Fırat Tanış’ın başkomiser Mehmet karakterine ne kadar çok yakıştığını ve aykırı tavrı ile Behzat Ç havasının Adım Farah dizisinde estiğini düşünenler de var.

Hangi rolü üzerine alırsa alsın, ekran başına geçen izleyicilere o kişi olduğunu hissettirmesi bakımından Fırat Tanış’ın sergilediği performans takdir edilmeli.

Behzat Ç dizisinin sevilmesini sağlayan en önemli konu Erdal Beşikçioğlu’nun canlandırdığı başkomiser Behzat karakteri adeta vücudunun her hücresinde hissetmesi ve izleyicilerin de buna inanmasıydı.

Fırat Tanış’ın da başkomiser Mehmet karakterine ne kadar iyi oturduğunu, ne kadar güçlü bir his verdiğini ve Behzat Ç’nin aykırı polis kavramını da içinde barındırdığını görenler Adım Farah dizisine farklı bir gözle bakmaya başladı.

Erdal Beşikçioğlu’nun üzerine yapışan ve kendisi uzun süre bundan sıyrılmaya çalışsa bile milyonların aklından çıkmayan Behzat Ç gerçekliği şimdi de Fırat Tanış üzerinde benzer bir etki yaratabilir.

Aykırı ve hırslı polis Mehmet Koşaner, adaleti sağlamak üzere amirlerine posta koyan tavrı ile Behzat Ç’nin bir ikizi gibi.

Fırat Tanış’a çok yakışan başkomiser Mehmet rolü, eminiz bir süre sonra üzerine yapışacak ve Erdal Beşikçioğlu gibi bir noktaya da sürüklenebilir.