Ana sayfa Dizi Haberleri Adım Farah dizisini yabancı dizi hayranları sahiplendi, artık önü daha da açıldı!

Adım Farah dizisini yabancı dizi hayranları sahiplendi, artık önü daha da açıldı!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Türk dizi sektörünü yakından takip eden, çok farklı coğrafyalarda yaşayan dizi hayranlarının yeni favorisi Adım Farah olacak gibi gözüküyor… Demet Özdemir ve Engin Akyürek hayranlarının sosyal medyada ortaya koyduğu müthiş etkileşim dalgası katlanarak büyüdü ve Türk dizilerini seven geniş bir yabancı dizi izleyicisini de bu projeye doğru çekmeye başladı.

Adım Farah ile ilgili farklı dillerden insanların yorumlarını sosyal medya üzerinde sıklıkla görmekteyiz ve bu durum artarak sürüyor. Aynı Tuzak dizisinde olduğu gibi, yerli izleyiciden daha fazla Adım Farah’ı savunan ve hikayeyi merak eden geniş bir hayran grubu oluşuyor. İşte bu durumun da aynı Tuzak dizisinde olduğu gibi yurt dışı satışlarını öne çıkartması ve Fox TV’nin projeye daha çok sarılmasına neden olacak gibi gözüküyor.

Tuzak dizisi Türkiye’de çok düşük reytingler elde ediyor ama tv8 sezon sonuna kadar yayından kaldırmayı düşünmüyor. Çünkü, reytingler düşük olsa da yurt dışından diziye olan ilgi çok yüksek ve satışlar iyi seviyede.

Fox TV için de Adım Farah’ın yurt dışında çok büyük satış rakamlarına ulaşma ihtimali bulunuyor. Bu ihtimal de dizinin reytinglerden bağımsız olarak daha çok desteklenmesini gerektiriyor.

Adım Farah dizisinin ilk bölüm reytingleri bu kadar önemli başrollere ve güçlü hikayeye uygun değildi. Yani düşük kalmıştı. İkinci bölümde reytingler yükseldi ama yine de projenin hakkı bu da değil.

Dizinin 8’li reytinglerin üzerine çıkması beklenirdi ama şimdilik bu gerçekleşmedi.

Şayet bu seviyeye çıkar ise 4 sezondur çarşamba akşamlarının bir numarası olan Kuruluş Osman dizisinden birinciliği de alabilir. Bu da yıllardır çarşamba akşamları süren atv birinciliğinin Fox TV’ye geçmesini sağlar.

blank

Adım Farah’ın Türkiye’de reytinglerde gideceği nokta kadar, yurt dışındaki Türk dizisi takipçileri arasında ne kadar popüler olacağı da önemli bir hale geldi.

Özellikle youtube ortamında diziyle ilgili yapılan paylaşımların altındaki yorumlara bakılır ise çok farklı dillerde birçok yorum görebilirsiniz.

Bu paylaşımlar aslında dizinin yurt dışında hızlı bir şekilde yayıldığına işaret ediyor.

Adım Farah dizisinin 15 Mart Çarşamba akşamı yayınlanacak 3. yeni bölümü de çok heyecanlı ve duygusal olacak.