Ana sayfa Dizi Haberleri Afra Saraçoğlu’ndan tutun da Gökçe Bahadır, Pınar Deniz ve Kaan Yıldırım’a kadar ünlülerden deprem seferberliği!

Afra Saraçoğlu’ndan tutun da Gökçe Bahadır, Pınar Deniz ve Kaan Yıldırım’a kadar ünlülerden deprem seferberliği!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Türk dizi ve sinema sektörü ile milyonların izlediği projelere imza atan oyuncular, Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem felaketinin ardından halkın yardımına koşarak bir kez daha gönülleri fethetti. Canlarını kaybeden çok sayıda insanımızın acısı taze. Binlerce yaralının tedavisi sürüyor ve sokakta kalmak durumunda kalan bölge insanı da yardım bekliyor.

İşte böyle acı dolu anlarda Türk dizi sektörünün önemli paydaşlarından olan oyuncular birbiri ardına farklı yardım faaliyetleri ile halkın desteğine koşuyor. Müzisyen Harun Tekin’in paylaşımını oyuncu Mert Fırat da instagram hesabından yayınladı.

Dizi oyuncuları bir araya gelerek, DasDas ile İhtiyaç Haritası isimli organizasyonlar üzerinden de yardım faaliyetleri yürütüyor.

Bu yardım faaliyetlerine katılan ünlü oyuncular da halkın ihtiyaçlarının giderilmesi için hem maddi destek sağlıyor hem de yardımların kolilenmesi ve bölgeye gönderilmesi konusunda aktif bir şekilde rol alıyor.

Mert Fırat, Harun Tekin’den alıntılayarak yaptığı paylaşım ile destekte bulunan oyuncuları tek tek saydı. Fırat paylaşımında şöyle yazdı: “6 şubat pazartesi sabahından itibaren bugün dahil her gün birlikte sabahtan akşama çalışarak, isimlerini bildiğimiz ve isimlerini bilmediğimiz ama kalplerini bildiğimiz yüzlerce gönüllü İstanbul Dasdas ekibi ile güçlerini birleştirip kişisel ve kurumsal olarak ilettiğimiz tam 22 tır dolusu malzemeyi afet bölgesine İhtiyaç Haritası üzerinden iletti. Destek ve emek veren herkese sonsuz teşekkürler.”

Destek veren oyuncular arasında birçok isim var: Melisa Sözen, Didem Balçın, Merve Dizdar, Afra Saraçoğlu, Pınar Deniz, Kaan Yıldırım, Müge Boz, Özge Güler, Özge Burak, Burcu Özberk, Selahattin Paşalı, Özge Özacar, Sinem Ünsal, Serkan Çayoğlu, Melisa Aslı Pamuk, Gökçe Bahadır, Ahmet Kayakesen, Uğur Uzunel, Hazal Türesan, Aslı İnandık, Aslı Tandoğan, Gülçin Kültür, gibi birçok ünlü isim bu faaliyetlere katıldı.

Dizi sektörünün birbirinden ünlü isimlerinin bu yardım faaliyetlerinde bulunması takipçilerini de benzer adımlar atmaya yöneltiyor. Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda da birçok takipçi, hem oyuncuların yaptıklarına teşekkür etti hem de kendilerinin de çeşitli yardım malzemesi göndererek destekte bulunacaklarını belirten paylaşımlarda bulundu.