Ana sayfa Sosyal Medya Ahmet Hakan’ın Hazal Kaya’ya yönelik eleştirileri dur durak bilmiyor!..

Ahmet Hakan’ın Hazal Kaya’ya yönelik eleştirileri dur durak bilmiyor!..

tarafından sevda

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Netflix’in merakla beklenen, macera dolu yeni dizisi Pera Palas’ta Gece Yarısı, 3 Mart’ta izleyicilerle buluştu. Başrolünde Hazal Kaya’nın rol aldığı film ile ilgili  Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, “Hazal Kaya’nın oyunculuğundan nefretimin 5 sebebi” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Ahmet Hakan’ın nefret içerikli söylemi sanat camiasından pek çok kişiden tepki gördü. Ünlü oyuncu Hazal Kaya, oyunculuğuna yönelik eleştirilerini sıralayan Ahmet Hakan‘nın yazısına karşı, “Beğenmemiş olabilirsiniz, bazılarının eleştirilerinin adaletine dair terazisi kaymış da olabilir. Ama terazi kayarken bedenime, varlığıma nefret içerikli yorumlar yapamazsınız! Hele ayrıcalıklı konumlarını korumak için yeri gelince nasıl sustuklarını bildiklerimiz hiç yapamaz! Haddiniz değil!” şeklinde bir açıklama yaptı.

Ahmet Hakan'ın Hazal Kaya'ya yönelik eleştirileri dur durak bilmiyor!.. 7

Aralarında Reha Özcan, Demet Özdemir, Nur Fettahoğlu ve Mahsun Kırmızıgül’ün de bulunduğu pek çok ünlü isim Hazal Kaya’nın yanında durarak nefret içerikli söyleminden dolayı Ahmet Hakan’ı eleştirdi.

Ancak Ahmet Hakan geri adım atmadı. Gazeteci, sonraki yazısında Hazal Kaya ile ilgili eleştirilerine devam ederek şu ifadeleri kullandı; “Hazal Kaya’nın oyunculuğundan nefret ettim abi. Ne yapayım? Elimde değil. Nefret ettim” ve “Farkındayım, nefret çok güçlü bir duygudur. Ama Hazal Kaya’nın oyunculuğu o kadar kötü geldi ki bana, duygularımı ancak nefret kelimesi karşılayabildi. Ve dünkü yazıyı yazdım. Bu yazı nedeniyle bazıları bozulmuş bana.”

Bu satırlarla eleştirilerinin arkasında duran Ahmet Hakan’ın açıklamalarına Hazal Kaya’dan henüz bir yanıt gelmedi.