Ana sayfa Dizi Analiz Al Sancak dizisi 10. bölüm analizi; Nadia ile Elizabeth karşılaşması yaşandı!

Al Sancak dizisi 10. bölüm analizi; Nadia ile Elizabeth karşılaşması yaşandı!

tarafından ker_def

‘Al Sancak’ , TRT 1 ekranındaki 10. bölümüyle büyük ilgi görürken, #AlSancakDizisi etiketiyle sosyal medyada da çok konuşuldu. Al Sancak’ta Sacit’in, eşi Gülseren’i Boran’ın vurduğunu öğrenmesi ve Nadia ile Elizabeth’in karşılaşması bölüme damga vurdu.

‘Al Sancak’ın 10. bölümünde neler oldu? Nadia’nın Ali’yi tüm timin gözleri önünde vurması timdekiler tarafından güvenilirliğinin sorgulanmasına neden oldu. Öte yandan Pençe Timi’yle hesabını henüz kapatmamış olan Boran, tüm timin hayatını bir kez daha tehdit eden hatta Nadia’nın gözleri önünde hepsini öldürebilecek kadar büyük bir eyleme kalkışarak timin içinde bulunduğu helikopteri füzeyle vurdu. Pençe Timi, kontrollü iniş yaptıktan sonra, yaptıkları planla kendilerini öldü bilen teröristlere saldırdılar.

Thomas’tan Mithat ve tüm ekibini öldürme emri alan Boran’ın hedefinde Nadia vardı ancak Nadia, Boran’a yaptığı etkileyici konuşma sayesinde hem zaman hem de güven kazandı.

Sedef’in kaçırıldığını öğrenen Ali, kardeşini bulmak için Sacit Komutan’la seferber oldu. Sedef’i sağ salim kurtaracağına dair annesine söz veren Ali, bu sözünü tutmak için canını riske atmaktan çekinmeyerek büyük bir oyun kurdu. Bu oyunda ona Cengiz eşlik etti. Sedef ise hem Cihangir’in kızını hem de kendi canını kurtarmak için büyük bir risk aldı. Aldığı riske karşılık timin planı başarılı oldu ve rehineler kurtuldu.

Tüm bunlar olurken Thomas’ın görüştüğü gizemli isim Elizabeth, tüm dengeleri alt üst etti. Hatta Elizabeth, Mithat’ın ekibinden sağ kalan son kişi olan Nadia’nın akıbetine de karar verecek olan kişiydi. Elizabeth, Nadia’ya annesi gibi yaklaşarak kafasını karıştırmayı başardı.

Boran ise Sedef’in canı karşılığında Ali’den muhbirin adını istedi. Ali ve Sacit Komutan bir oyun kurarak hem Boran’ın kafasını bulanıklaştırdı hem de operasyonlarını engelledi

Güçlü prodüksiyonu, etkileyici hikayesi ve başarılı oyuncu kadrosuyla TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşan ‘Al Sancak’ın başrollerini Uğur Güneş ve Gülsim Ali İlhan paylaşırken dizide ayrıca şu isimler bulunuyor:

“R. Aybars Düzey, Emre Dinler, Cem Kurtoğlu, Ahmet Yenilmez, Nihat Altınkaya, Funda İlhan, İdris Nebi Taşkan, Ahmet Olgun Sünear, Melih Özdoğan, Tezhan Tezcan, Ömer Faruk Aran, Murat İnce, Fatih Gühan, Çağlar Sayın ve Ayşen Sezerel.”

Al Sancak dizisinin senaryosunu Mehmet Bozdağ, Atilla Engin, Mehmet Arı, Selman Kılıçaslan ve Yelda Arıtaş Erdem kaleme alırken, yönetmen koltuğunda ise Günay Günaydın oturuyor.