SON DAKİKA
1 Ekim 2022 23:14

SON HABERLER

Alina Boz ve Denizcan Aktaş’lı Bandırma Füze Kulübü’nden ilk fotoğraf geldi!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Çekimlerine geçen hafta başlanan ve başrollerinde Alina Boz’la Denizcan Aktaş’ı bir araya getiren Bandırma Füze Kulübü filminin setinden ilk kare geldi. Denizcan Aktaş ve Alina Boz’un hayranları tarafından dört gözle beklenen film, gerçek bir hikayeyi anlatıyor.

Yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak, yapımcılığını Mustafa Uslu’nun yönetmenliğini üstlendiği filmde ayrıca Erkan Kolçak Köstendil, Atay Yıldız, Aslı Bekiroğlu, Görkem Sevindik, Öykü Gürman, Tolga Canbeyli, Altan Erkekli ve Alican Yücesoy gibi isimler yer alıyor.

Gerçek bir hikayeden yola çıkılarak çekilen filmin çekimlerine geçen hafta başlandı. Çekimler Mudanya, Bandırma ve İstanbul Beykoz Kundura Fabrikası’nda gerçekleştirilecek. Bu arada filmin setinden ilk fotoğraf da geldi.

1950’li yıllarda yaşanan gerçek bir olaydan esinlenen ve bir dönem filmi olan Bandırma Füze Kulübü’nün setinden gelen ilk fotoğraf karesinde Alina Boz ve Denizcan Aktaş var. Her ikisi de dönemin kıyafetleriyle görünen iki genç ve yetenekli oyuncu çok farklı bir şekilde hayranlarının karşısına çıkacak.

Müziklerini Yıldıray Gürgen’in yapacağı filmin senaryosunu ise Mert Dikmen, Mustafa Uslu ve Ayberk Olgay kaleme aldı. Bandırma Füze Kulübü’nün, önümüzdeki yıl baharında vizyona girmesi planlanıyor.

Önümüzdeki yıl vizyona girmesi beklenen film, Türkiye’nin ilk uzay oluşumu Bandırma Füze Kulübü’nün hikayesini anlatacak. 50 yıl önce uzaya roket fırlatan gençlerin hikayesi şöyle:

Bandırma’da lise öğrencisi bir grup genç 1950’li yıllarda Sputnik I’in uzaya fırlatılmasından etkilenerek bir füze kulübü kurmaya karar verdi. Kulüp üyesi olan gençler uzay ve evren konularını tartışılıyorlardı. Kulüp kısa zamanda büyüdü ve Bandırma Havacılık ve Uzay Araştırmaları Derneği’ne dönüştü.

En büyük amaçları uzaya bir roket fırlatmak olan bu gençler 1 metre boyunda ve 3 kilogram ağırlığında bir roket inşa ettiler. Ancak bu roket yerden 40 metre yükselebilmiş ve sonra denize düşmüştü. Gençler ikinci denemelerinde roketlerini 750 metreye çıkarmayı başardı. Kendileriyle alay edilmesine aldırmayan gençler birçok denemenin sonunda roketlerini 5.415 metreye kadar uçurmayı başardı.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler