Ana sayfa Dizi Fragmanları Alparslan dizisi sezon finalinde savaş sahnesi çok iddialı!

Alparslan dizisi sezon finalinde savaş sahnesi çok iddialı!

tarafından ker_def

Alparslan dizisinde Fahriye Even’in ayrılması ile birlikte gelecek sezonda Akça Hatun karakterinin yer almayacak olması büyük bir eksiklik olarak değerlendiriliyor. 30 Mayıs Pazartesi günü saat 20.00’da TRT1’de yayınlanacak 27. bölüm ile birlikte Alparslan dizisi ilk sezonu tamamlayacak. Geçen sezon Uyanış Büyük Selçuklu adıyla başlayan konseptte ikinci sezon Alparslan Büyük Selçuklu olarak devam etti. Gelecek sezonda da Alparslan’ın ikinci dönemini izleyeceksiniz.

Peki Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin 27. bölümünde neler yaşanacak. Sezon finalinde çok etkili sahneler bulacaksınız. Fetih atışlarını başlatan Alparslan, harekata devam edecek mi? Barış Arduç’un muhteşem bir performans ile hayranlarını etkilediği dizi yine muhteşem bir sezon finaliyle ekrana geliyor. Dizinin fragmanında verilen savaş sahnesinin çok kanlı ve çok hareketli olduğunu, profesyonel bir şekilde çekildiğini belirtelim. Bu kadar etkili bir sahne ile dizi milyonlarca izleyiciyi ekran başına toplacaktır.

Merakla ve heyecanla beklenen ‘Alparslan Büyük Selçuklu’nun sezon finalinde yaşanacakların detayı şöyle: Fetih için ilk mancınık atışları yapılmış, Alparslan ikinci kez atış için emir verecekken atabeyinin ve Akça’nın Vaspurakan Kalesi’nde olduğunu anlamış ve tereddütte kalmıştı. Fetih harekatı Akça ve Hasan Bey’in kalede olmasına rağmen devam edecek mi, yoksa Alparslan onları içeriden çıkartmanın bir yolunu bulabilecek mi? Alparslan bunun kararını vermekte zorlanacak, diğer beylerle ters düşecek. Fetih mi, yoksa canı gibi sevdiği kişiler mi?

Vaspurakan’da esir olan Hasan Bey, öldü sanılarak içeri getirilen Akça’nın kızı olduğunu öğrenmişti. Alpagut’un bir planı olduğunu anladığımız bu mevzu, Akça ile Hasan Bey’in baş başa kalıp bir kaçış yolu bulması için onlara vakit kazandırdı. Kaleden çıkabilecekler mi, yoksa kale içerisinde kalıp fethin gerçekleşmesi için içeride mücadele mi verecekler?

Selçukluların ayak seslerini yakından hisseden Vaspurakan kaderine razı mı olacak, yoksa yeni bir yol izleyerek Selçuklu ordusunu beklenmedik bir darbe mi vuracak?

Heyecan ve aksiyon dolu sezon finaliyle Alparslan: Büyük Selçuklu 30 Mayıs Pazartesi TRT 1’de…