Ana sayfa Dizi Fragmanları Alparslan dizisinde 30. yeni bölüm Seferiye Hatun köşeye sıkıştı!

Alparslan dizisinde 30. yeni bölüm Seferiye Hatun köşeye sıkıştı!

tarafından ker_def

Barış Arduç’un başrolünde yer aldığı, yayınlandığı günden bu yana zirveden düşmeyen Alparslan Büyük Selçuklu, heyecan dolu yeni bölümüyle 3 Ekim Pazartesi TRT 1’de izleyicilerle buluşacak.

TRT 1’in milyonlarca izleyiciyi ekran başına toplayan, güçlü senaryosu, başarılı oyuncu kadrosu ve ihtişamlı dekoru ile izleyiciden tam not alan dizinin 30. yeni bölümünde neler yaşanacağı ortaya çıktı.

Alparslan Büyük Selçuklu, Sultan Alparslan’ın 1048 – 1071 yılları arasındaki Anadolu’yu fetih sürecini izleyiciyle buluşturuyor. İşte 30. yeni bölüm özet bilgileri: Tacirlerin ölümünü izleyen süreçte tacir katillerinin kim olduğunu ortaya çıkarmaya çalışan Alparslan, Tacir Wang’ın gerçeği söyleyeceğine emin olarak Surmari Han’a gelmişti.

Alparslan dizisinde 30. yeni bölüm Seferiye Hatun köşeye sıkıştı! 8

Wang’ın tacirlerin Alparslan’ın emriyle öldürüldüğünü söylemesiyle herkes şok içinde kalır. Alparslan bu durumdan nasıl kurtulacak? Wang’ı mı konuşturacak, yoksa başka bir ipucunun peşinde dolaşarak mı bu işi çözecek?

Alparslan’ı evlilik niyetinden vazgeçirmek için önce hançerleyen daha sonra ise açık açık evlenmek istemediğini, azad edilmeyi isteyen Seferiye, Alparslan’ın evlilik konusunda kararlı tutumu karşısında iyice köşeye sıkışmıştı. Düğün öncesi son bir hamle gelecek mi, yoksa Seferiye de artık bu duruma razı mı olacak?

Grigor Alparslan’ın tacirleri öldürdüğünün dört bir yanda duyulmasını böylelikle Vaspurakan için planlanan ticaret hamlelerini boşa çıkartmayı ister. Alexander tacirlerin ölümünü büsbütün Alparslan’a yıkmak amacıyla yeni bir plan kurarak Alparslan’ı bu konuda daha da yaralamak isteyecek. Alexander’ın yeni hamlesi ne olacak, Alparslan buna karşılık verebilecek mi?

Alparslan dizisinde 30. yeni bölüm Seferiye Hatun köşeye sıkıştı! 9

Öke’nin gelişiyle daha da güçlenen Yınal, Azerbaycan Valiliği görevinden çok hoşnut değildir. Bu vazifelerin tahttan uzak tutulmak için verildiğini düşünür ve karşı çıkar. Yınal için artık harekete geçme vakti geldi mi, yoksa tertibini adım adım mı işletecek?

Gizem ve aksiyon dolu bölümüyle “Alparslan: Büyük Selçuklu” 30. bölümüyle 3 Ekim Pazartesi akşamı saat 20.00’de TRT 1’de