Ana sayfa Dizi Haberleri Alparslan dizisinin sorumluluğu Barış Arduç için set yorgunluğundan daha ağır!

Alparslan dizisinin sorumluluğu Barış Arduç için set yorgunluğundan daha ağır!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – TRT1 ekranında pazartesi akşamları yayınlanan Alparslan dizisinin başrolünde yer alan Barış Arduç, sezon sonuna doğru gelinen dizide yoğun tempoda çalışmaya devam ettiklerini söyledi. 24 bölümü yayınlanan ve 28. bölüm itibari ile de sezon finali yapması beklenen dizi hakkında konuşan oyuncu, “Haftanın altı günü oradayız. Geri kalan zamanda eve ayırıyorum kendimi. Dışarıya çıkacak vaktim de olmuyor” açıklamasında bulundu.

İyi olduğunu ve keyfinin yerinde olduğunu belirten Barış Arduç, Alparslan dizisinde olmaktan da çok memnun. Ortamın güzel olduğundan bahseden oyuncu, tarihi bir dizi olması nedeniyle de çok farklı bir set ortamına sahip olduklarını anlattı.

Oyuncu, “Güzel, atlar, kılıçlar falan… Kendi içinde fiziksel zorlukları var ama bunu bilerek girdim. Çok önemli bir hikaye anlatıyoruz. Kendi tarihimizden bahsediyoruz. Seyircide karşılığı da güzel oldu. Onların takdirini almak da şahane. Şu an için her şey iyi gidiyor, keyfimiz yerinde” diye konuştu.

Her işte çalışmanın en büyük anahtar olduğunu ifade eden Barış Arduç, bu nedenle zor olmadığını ve projeyi çok önemsediklerini anlattı.

Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin çekimleri başlamadan önce 4 ay kadar hazırlık yaptıklarını hatırlatan oyuncu, “O kadar ön hazırlıktan sonra biraz daha kolay gidiyor. Alparslan’ı oynamanın sorumluluğu tabii ki ağır, o yüzden bu zorluk da beni besliyor, motive ediyor” diye konuştu.

Alparslan dizisine ara vereceklerini belirten oyuncu, bu arada da Netflix’teki Club dizisinin ikinci sezonu için sete çıkacağını anlattı.

Bu sene yoğun olacağını ve Club dizisinin çekiminden hemen sonra yine Alparslan dizisi için sete çıkacağını anlatan Barış Arduç, bu iki dizide de yer almaktan çok keyif aldığını ve aralıksız çalışmaktan rahatsız olmadığını sözlerine ekledi.