Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Balkan Ninnisi dizisi Emine Halil için büyük bir fırsat oldu!

Balkan Ninnisi dizisi Emine Halil için büyük bir fırsat oldu!

tarafından ker_def

TRT 1’in uzun yıllar sonra yurtdışında çekilen ve büyük beğeni toplayan dizisi “Balkan Ninnisi”nde, Üsküp Türk Tiyatrosu’nun usta oyuncuları da rol alıyor. Konakta yaşayan evin karamsar kızı Ayşen rolünü başarıyla canlandıran Emine Halil, üstün performansıyla izleyicilerden tam puan alıyor.

Üsküp’te çekilen dizinin bir parçası olmayı çok arzu ettiğini ve oyuncu seçimi sonrasında kadroya katıldığını öğrendiğinde mutluluktan havalara uçtuğunu belirten Emine Halil, “Balkan Ninnisi benim için büyük şans oldu. Dizi ekibi hazırlıklar yaparken oyuncu seçimi için Üsküp Türk Tiyatrosu’na geldiler, ben de seçmelere katıldım. Bir ay sonra bu rolü aldığımı söylediler. Üsküp’te çekilen bu dizinin bir parçası olmayı çok istiyordum” diyor.

Balkan Ninnisi dizisi Emine Halil için büyük bir fırsat oldu! 9

Türk, Arnavut ve Boşnaklardan oluşan ailesiyle birlikte Üsküp’te yaşayan Emine Halil, Üsküp Üniversitesi Drama Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunu. 2013 yılından bu yana profesyonel olarak oyunculuk yapan Halil, “Makedon dizilerinde oynamadığını ancak sinema ve tiyatro deneyiminin olduğunu” söylüyor.

Balkan Ninnisi’nde canlandırdığı Ayşen’i yaşadığı travmalar nedeniyle büyümemiş küçük bir çocuk olarak algıladığını ifade eden Emine Halil şunları söylüyor: “Ayşen, ailedeki herkesin mutlu olmasını istiyor. Karakter ne kadar karamsar olursa olsun, sonunda her şeye rağmen çözüm bulmayı çalışıyor.”

Sevilen oyuncu, “Ayşen ile ortak özellikleriniz var mı?” sorusuna ise şu yanıtı veriyor:

“Evet Ayşen’le ortak özelliklerimiz var, mesela kahve içmek gibi, ben de çok kahve severim ve içerim. O konuda hiç zorlanmadım. Sonra aynı Ayşen gibi aileme bağlı biriyim. İnatçıyım ve çok seçiciyim…”

Balkan Ninnisi dizisi Emine Halil için büyük bir fırsat oldu! 10

Balkan Ninnisi başlamadan önce set dışında da Ayşen gibi davrandığını, herhangi bir yere gittiğinde ‘Ayşen burada ne yapardı, nasıl davranırdı? diye düşündüğünü kaydeden Emine Halil, şive konusunda ise hiç zorluk çekmediğini zaten Üsküp’te dizideki şiveyle konuştuklarını söylüyor.

Geçtiğimiz haftalarda izlediğimiz bölümlerde, Güldaniye halanın (Selviye İnci) girişimiyle Şefo (Yusuf Eker) ile tanışan, kendisine aşık olan, hatta şarkı bile besteleyen bu genci reddeden Ayşen’in en büyük hayalinin abisi Zafer’in eve dönüşü olduğunu belirten Halil, “Zafer’in eve dönmesini çok istiyor çünkü o gelirse kendisini daha çok güvende hissedecek. Babasından sonra Zafer’in gidişi Ayşen’e büyük bir darbe oluyor. “ diyor.

Balkan Ninnisi dizisi Emine Halil için büyük bir fırsat oldu! 11

Önceden hayatları kesişen, kaderin cilvesi olarak tarihi bir konakta buluşan Türk ve Makedon aileler ile birbirini ölesiye seven iki gencin yaşamlarından kesitleri ekranlara yansıtan “Balkan Ninnisi”nin yapımcılığını Yalçın Arı ve Uğur Uzunok, yönetmenliğini Serdar Akar ve Selahattin Sancaklı üstleniyor.

Senaryosunu Uğur Uzunok, Nurullah Sevimli, Abdülhamid Işık ve Esma Koç’un kaleme aldığı “Balkan Ninnisi”, yüzyıllardır nesilden nesile geçen ve çok sevilen Balkan ezgileriyle Türk eserlerini aynı potada buluşturuyor. Dizinin büyük beğeni toplayan müziklerini Alper Atakan yapıyor.