Ana sayfa Dizi Fragmanları Balkan Ninnisi dizisinde reytingler düştü, heyecan arttı!

Balkan Ninnisi dizisinde reytingler düştü, heyecan arttı!

tarafından ker_def

TRT 1’in uzun yıllar sonra yurtdışında çekilen ve büyük beğeni toplayan dizisi “Balkan Ninnisi”, her hafta izleyicilerin buluşma ilgi odağı oluyor. Dizinin 12. bölümü, 20 Eylül Salı akşamı saat 20:00’de TRT 1 ekranlarına geliyor.

Yaz döneminde yayına başladığı zaman çok iyi reytingler alan TRT1 dizisinin son dönemde istikrarlı şekilde izleyici kaybı yaşaması da dikkatlerden kaçmıyor. TRT1’in Seni Kalbime Sakladım isimli dizisine erken final yaptırmasının ardından birçok izleyici kamu yayıncısının da özel kanallar gibi davranabileceğini fark etti. Bu nedenle de düşmekte olan reytingler biraz izleyici de tedirginlik yaratıyor.

Çekimleri Üsküp’te devam eden “Balkan Ninnisi”, etkileyici ve eğlenceli hikayesiyle olduğu kadar usta oyuncu kadrosunun müthiş performansları ve Balkan müziğinin sevilen örnekleriyle de büyük ilgi görüyor.

Dizinin, 20 Eylül Salı akşamı TRT 1’de yayınlanacak 12. bölümünde de yine birbirinden komik ve eğlenceli olaylar birbirini takip edecek, izleyiciler kimi zaman duygulanacak kimi zaman gülecek, zamanın nasıl akıp geçtiğini fark etmeyecek.

“Balkan Ninnisi”nin, 20 Eylül Salı akşamı TRT 1’de yayınlanacak 12. Bölüm özeti ise şöyle:

“Süleyman’ın büyük sırrını öğrenen Ertan, artık dayısına karşı tavır almıştır. Eski hatalarını Süleyman’ın yüzüne vurmakta, her olayda biraz daha Neriman’ı ve Süleyman’ı köşeye sıkıştırmaktadır. Konakta olmaz denilen her şey yaşanmaya başlamıştır.

Ertan abisi Zafer’i konağa getirip onu kabullenip affetmeleri için Neriman’a ve Süleyman’a baskı yapar. Çaresiz kalan Neriman’la Süleyman, Zafer’i konağa kabul ederler. Nina ve Süleyman aşkını öğrenen Ertan, aşkının peşinden gitmeye karar verir ve Jovanka’ya evlilik teklifi etme hazırlıkları yapar.

Konaktaki Türk ailesindeki kargaşa sürerken, Makedon ailesinde de eski sırların ortaya çıkması Elena ve Jovanka’yı oldukça zor durumda bırakır. Jovanka aşkı ve geçmiş sırlar arasında sıkışıp kalır.

Önceden hayatları kesişen, kaderin cilvesi olarak tarihi bir konakta buluşan Türk ve Makedon aileler ile birbirini ölesiye seven iki gencin yaşamlarından kesitleri ekranlara yansıtan “Balkan Ninnisi”nin yapımcılığını Yalçın Arı ve Uğur Uzunok, yönetmenliğini Evrim Yöney ve Selahattin Sancaklı üstleniyor.