Ana sayfa Dizi Arşivi Balkan Ninnisi nasıl bir dizi, hikayesi ne, oyuncu kadrosunda kimler var?

Balkan Ninnisi nasıl bir dizi, hikayesi ne, oyuncu kadrosunda kimler var?

tarafından ker_def

TRT 1’in yaz sezonunda ekrana getireceği iddialı yapımı “Balkan Ninnisi”nin ilk tanıtımı yayınlandı. Çekimlerine geçtiğimiz hafta Üsküp’te başlanan dizinin ilk tanıtımı büyük ilgi gördü. Vardar Nehri’nin ikiye böldüğü, Taş Köprü’nün birleştirdiği, Makedonya’nın başkenti Üsküp’te geçen imkânsız bir aşk hikayesini anlatan “Balkan Ninnisi” yakında TRT 1 ekranlarına gelecek.

Usta oyuncu kadrosu, samimi ve eğlenceli bir hikâyeye sahip olan diziyle ilgili tüm detaylar da ortaya çıktı. Balkan insanının samimi, içten, neşeli ve eğlenceli öykülerini anlatan dizi, usta oyuncu kadrosuyla dikkat çekecek. Özellikle de genç oyuncular Emre Bey ile Merih Öztürk için yeni dizi kariyer çıkışı konusunda önemli bir dönemeç olacak.

Sanat dünyasının usta isimleri Erdal Özyağcılar, Özlem Türkad, Emre Bey ve Merih Öztürk’ün başrolerinde yer aldığı dizinin diğer oyuncu kadrosunda ise şu isimler bulunuyor: “Hakan Boyav, Can Kolukısa, Suzan Akbelge, Sarp Bozkurt, Gözde Çığacı, Deniz Gürkan, Emine Halil, Burak Rahman, Süleyman Kara, Kaan Turgut ve Erban Saban.”

Farklı milletlere mensup iki gencin imkânsız aşkı…

“Balkan Ninnisi”, tam 600 yıl Osmanlı şehri olarak kalmış, bir tarafında Türk ve Arnavutların diğer yanında Makedonların yaşamlarını sürdürdüğü Üsküp’te, farklı milletlere mensup iki gencin, sevdaları uğruna imkansızı başarmak için verdikleri mücadelenin öyküsünü anlatıyor.

Önceden hayatları kesişen, kaderin cilvesi olarak tarihi bir konakta buluşan Türk ve Makedon aileler ile birbirini ölesiye seven iki gencin yaşamlarından kesitleri ekranlara yansıtacak “Balkan Ninnisi”nin yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca üstleniyor.

blank

Dizi, müzikleriyle de ilgi odağı olacak

Senaryosunu Uğur Uzunok, Nurullah Sevimli, Abdülhamid Işık ve Esma Koç’un kaleme aldığı “Balkan Ninnisi”, yüzyıllardır nesilden nesile geçen ve çok sevilen Balkan ezgileriyle Türk eserlerini aynı potada buluşturuyor. Dizi, müzikleriyle de ilgi odağı olacak. “Balkan Ninnisi”nin müziklerini Alper Atakan yapacak.