Ana sayfa Dizi Fragmanları Barış Arduç başrolde, Alparslan dizisinde zor karar!

Barış Arduç başrolde, Alparslan dizisinde zor karar!

tarafından ker_def

Barış Arduç’un başrolünde yer aldığı, yayınlandığı günden bu yana zirveden düşmeyen Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde heyecanlı bir sezon geçen hafta başladı. İkinci sezon başlangıcında elde ettiği reytinglerle yine birincilik kürsüsüne oturan Alparslan dizisi, heyecan dolu yeni bölümüyle 26 Eylül Pazartesi TRT 1’de yeniden hayranlarının karşısına çıkacak.

Kayra Zabcı’nın Seferiye Hatun karakteri ile diziye katılmasının ardından Alparslan dizisinde yeni bir dönemin başladığı da görülüyor. Fahriye Evcen, ilk sezonda dizide başrol kadın oyunusu olarak yer almış ve Akça Hatun karakteri ile de milyonlarca izleyiciyi kendisine hayran bırakmıştı. Ancak yeni sezonda Fahriye Evcen’in bıraktığı boşluğu doldurmak genç oyuncu Kayra Zabcı’ya düştü. Zapcı’nın ilk bölümde sert bir mizacı bulunan Seferiye Hatun karakterindeki performansı beğeni topladı.

TRT 1’in milyonlarca izleyiciyi ekran başına toplayan, güçlü senaryosu, başarılı oyuncu kadrosu ve ihtişamlı dekoru ile izleyiciden tam not alan dizisi ‘Alparslan Büyük Selçuklu’dizisinin 29. yeni bölümünde yine çok heyecanlı onlar yaşanacak. Peki dizide izleyicileri neler bekliyor? İşte tüm detaylar:

Alparslan, Surmari Han’dan dönerken yolda Seferiye ile karşılaşmış, onu Vaspurakan dışında habersiz dolaşmaması için uyarmıştı. Seferiye ise Alparslan’a direnmiş ve onun lafıyla hareket etmeyeceğini söylemiş, Alparslan ısrar edince Seferiye de onu hançerlemişti. Seferiye böylelikle Alparslan’ın evlilikten vazgeçeceğini umuyordu.

Seferiye’nin bu planı gerçekleşecek mi? Alparslan bu olaydan sonra evlenmekten vazgeçecek mi? Bu olayı görenlerin ve duyanların, ikili arasındaki evliliğe bakışları ne olacak? Bu evliliğin olmasını çok isteyen Arslan Yusuf’un bu olaya tepkisi ne olacak, Seferiye’ye nasıl davranacak?

blank

Çelik taşıdığı kervana Alparslan tarafından el konan Yınal, tertibini kimin açığa çıkardığını bulabilecek mi? Alparslan’a bu yaptığına karşılık bir misillemede bulunacak mı? Grigor’a söz verdiği çelikleri nasıl teslim edecek? Grigor’un çelik bulma çabaları son mu bulacak, yoksa ticaretini başka bir yolla mı halledecek?

Alparslan’ın tüm çalımıyla Surmari’ye girip içinden çelikleri aldığı kumaşları getirmesine karşılık verebilecek mi? Alexander’ın, zararlarını tazmin etmeyi reddettiği tacirler Alparslan ve Nizamülmülk’ün teklifine nasıl yaklaşacak? Alparslan Vaspurakan’da ticareti genişletmek ve tacirleri kazanmak için başka neler yapacak?

Gerilim ve aksiyon dolu bölümüyle Alparslan Büyük Selçuklu 26 Eylül Pazartesi TRT 1’de!